Menu

V Českých Budějovicích rozestavěli novou trolejbusovou trať

Informační tabule při vstupu do vozovny.
Informační tabule při vstupu do vozovny.
Stáhnout PDF
Trolejbusy
17. 04. 2022 09:04
Vít Hinčica
1 minuta čtení

S příchodem jara se společnost Elektrizace železnic Praha a.s. naplno pustila do stavby nové trolejbusové trati v Českých Budějovicích. Součástí stavby je jednak trolejbusová trať spojující trolejbusovou vozovnu s ulicemi Strakonická a Nádražní přes ulici Horní a jednak nová měnírna MR5, která bude v ulici Horní. Cena měnírny, která má být hotová do začátku léta, je 46,331 mil. Kč bez DPH, zatímco cena více než 2km trati, která má být hotová do konce tohoto roku, činí 52,940 mil. Kč bez DPH. Město se může těšit z 85% dotace v rámci Operačního programu Doprava 2014–2020.

Konec Horní ulice. Vpravo odbočuje trať do vozovny. Nová trať bude pokračovat k hlavní cestě a poté se také stočí doprava. Zpět k vozovně se budou trolejbusy vracet po mostě (na snímku vlevo). 

Trať s měnírnou měly být budovány již dříve, nakonec však došlo k opakovaným odsunům stanovených termínů a smlouvu o dílo uzavřel českobudějovický dopravní podnik teprve na konci loňského roku (k projektu viz zde a zde). Nová trať, zhruba mající podobu obráceného písmene T, je v projektu navržena jako manipulační. Na informační tabuli u vozovny stejně jako na webu DPMČB se ovšem objevuje zmínka, že projekt umožní prodloužení jedné z trolejbusových linek. Jaké, zůstává veřejnosti neznámou. Dodejme, že měnírna poslouží i k zajištění elektrické energie pro nabíjení elektrobusů, a tytéž zdroje dále uvádějí, že by výhledově mohla být zřízena i nová elektrobusová linka. 

A ještě několik snímků z okolí vozovny.

Foto: autor, 16. 4. 2022

Podobné články