Menu

Omsk plánuje rozšíření trolejbusové sítě a nákup 49 nových trolejbusů

Trolejbus v Omsku. (foto: Aleksandr Rumjancev)
Trolejbus v Omsku. (foto: Aleksandr Rumjancev)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
08. 12. 2021 10:37
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Před pár dny ředitel omského DP, Sergej Flodov, uvedl, že se plánuje na levém břehu řeky Om stavba několika trolejbusových tratí. Tím jen potvrdil slova, která pronésl pověřený ředitel omského odboru dopravy, Vadim Kormilec, v říjnu 2021.

Ředitel DP dále odhalil, že se plánuje pro obsluhu rozšířené sítě pořízení 49 nových trolejbusů. Na nové tratě, trolejbusy a zároveň rekonstrukci levobřežní trolejbusové vozovny získá Omsk 15letý úvěr od Ruské federace ve výši 3,9 mld. RUB (cca 1,2 mld. Kč). Už na jaře tohoto roku podal Omsk u federální vlády žádost na spolufinancování 17 trolejbusů, které se měly připojit k nedávno dodaným 62 Admiralům, jak ale tato žádost dopadla, se nepodařilo zjistit, jisté je jen to, že žádných 17 trolejbusů Omsk letos nesoutěžil. 

Nové trolejbusové tratě budou mít každá několik set metrů délky, v jednom případě bude položena na jedné z levobřežních tratí chybějící druhá stopa. Realizace všech výše uvedených záměrů má být hotová do dvou let. Dodejme, že momentálně je levý břeh obsluhován třemi trolejbusovými linkami. 

Podobné články