Menu

Iževsk chce dalších osm Lvíčků

Trolejbus s Lvíčkem v Iževsku. (foto: Amir Zakirov/transphoto.org)
Trolejbus s Lvíčkem v Iževsku. (foto: Amir Zakirov/transphoto.org)
Stáhnout PDF
Tramvaje
02. 01. 2022 21:34
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Primátor Iževsku, Oleg Bekmemetěv, na konci loňského roku uvedl, že jím vedená radnice podala žádost o federální podporu na nákup 8 nových tramvají, přičemž výslovně zmínil tramvaje typu 71-911EM. 

Lvíčci, kterých je v Iževsku od konce roku 2020 16, se těší ve městě oblibě, jelikož jsou nejmodernějšími vozidly místní MHD. Jejich uvedení do provozu ovšem nebylo bezstarostné: ukázalo se, že tramvaje od PK TS mají větší obrys než stávající iževské tramvaje, a tak se v některých obloucích nemohou míjet s protijedoucími vozidly. V jednom případě se málem schýlilo k nehodě. Místní média k tomu uvedla, že se zjistilo, že „nové vozy mají příliš dlouhé nosy a velká vnější zpětná zrcátka.“ Upravovat se tedy musely předpisy pro jízdu Lvíčků na místní infrastruktuře. Dále stojí za zmínku, že vozy jsou sice plně klimatizované, ale v létě jezdily opakovaně s otevřenými nouzovými větračkami. 

Dodejme, že ani 8 tramvají situaci s přestárlým parkem městského dopravce příliš nevyřeší, potřeboval by totiž ještě vyměnit více než 150 vozů. 

Podobné články