Menu

Začala dodávka 10 pětičlánkových nízkopodlažních tramvají do Lvova

Představení nové tramvaje dne 10. 12. 2021. (foto: ukrinform.ru)
Představení nové tramvaje dne 10. 12. 2021. (foto: ukrinform.ru)
Stáhnout PDF
Tramvaje
11. 12. 2021 11:00
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Lvov včera přivítal první z 10 loni objednaných tramvají typu Electron T5L64. Do konce tohoto roku mají následovat ještě další dvě a zbývající vozidla dojdou až v první polovině roku příštího. Tramvaje jsou pořizovány díky úvěru Evropské investiční banky. 

Celkem by měl mít v příštím roce Lvov 11 tramvají typu Electron T5L64, ta první, prototypová, došla do města v roce 2013. Tramvaje o délce 30,2 m jsou plně nízkopodlažní, se samostatnou klimatizací oddílu cestujících i řidiče. Dimenzovány jsou na přepravu 265 osob, z toho 58 sedících.

Nová tramvaj. (foto: Andrej Sadovyj)

Primátor Lvova, Andrej Sadovyj, včera neskrýval radost z nového přírůstku ve lvovském tramvajovém parku. Zároveň potvrdil platnost záměru koupit 250 elektrobusů. Tento záměr byl poprvé ozvučen už loni, peníze se ovšem na jeho rychlou realizaci nenašly, třebaže do něj měly být zapojeni nejen výrobce Elektron a radnice Lvova, ale i soukromý subjekt. Momentálně dle primátora Elektron dokončuje konstrukční detaily nového elektrobusu a v příštím roce by už mohl první kus spatřit světlo světa. V roce 2030 by měly ve Lvově dle primátorovy představy jezdit jen tramvaje, trolejbusy a elektrobusy. 

Ze včerejší prezentace. (foto: ukrinform.ru)

Podobné články