Menu

Lvov nakoupí dalších 10 Elektronů

Výsledek nebyl ani tak překvapivý jako spíše drahý. (foto: korporace Elektron)
Výsledek nebyl ani tak překvapivý jako spíše drahý. (foto: korporace Elektron)
Stáhnout PDF
Tramvaje Trolejbusy
07. 09. 2020 20:30
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Vítězem mezinárodního výběrového řízení na 10 nových nízkopodlažních tramvají pro Lvov vypsaného Evropskou investiční bankou se stala domácí korporace Elektron, zastoupená v tendru svými podniky Elektrontrans a ElektronMaš. Druhý účastník tendru, polská Pesa, skončila neúspěšně. 

Pětivozové tramvaje typu Т5L64, o délce 30,2 m, budou dodány za cenu 20,8 mil. eur, přičemž 12 mil. eur pokryje úvěr EIB a 8,8 mil. eur musí dorovnat město. Cena jednoho vozu tedy vychází na zhruba 2 mil. eur, což je i na ukrajinské poměry spíše vyšší částka a oproti předchozím nákupům Lvova poměrně vysoká (jakkoli jsou nyní v ceně započteny některé dodatečné služby a náhradní díly). Zatím v metropoli západní Ukrajiny jezdí 8 tříčlánkových Elektronů (momentálně jsou tři nepojízdné) a 1 prototyp T5L64 z roku 2013 (momentálně mimo provoz, při směnném kurzu v roce 2012, kdy byl objednán, jeho cena vycházela na zhruba 1,23 mil. EUR).

Podpis smlouvy dne 2. 9. 2020. (foto: korporace Elektron)

Město se do roku 2025 chystá ještě zmodernizovat 50 vozů KT4SU. Dodejme, že Elektron zatím dodal jen 40 z 50 trolejbusů objednaných Lvovem loni, ačkoli dodávky už měly skončit. Zhruba deset jich je navíc z různých příčin mimo provoz, a protože staré trolejbusy už vypovídají službu, nemůže být divu, že na některých linkách bývají vynechávány spoje. 

Podobné články