Menu

Uraltransmaš má dodat přes 100 tramvají do Bělehradu

Stáhnout PDF
Tramvaje
14. 01. 2021 14:20
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Na úrovni srbsko-ruské mezivládní komise se vedou rozhovory o pořízení více než 100 tramvají typu 71-411, které vyrábí ruský Uraltransmaš. Uvedl to před pár hodinami generální ředitel ruského výrobce, Dmitrij Semizorov. 

Hlavním kandidátem je úzkorozchodný typ 41-711. (foto: Kryminformbjuro)

Je pravdou, že Bělehrad s výjimkou 30 tramvají CAF Urbos III disponuje většinou starými vozy, které by potřebovaly už vyměnit, nicméně přímá zadání zakázek naprosto eliminují možnost konkurenčního klání, které může vést k získání nejen lepší ceny, ale i technických vlastností pořizovaných vozidel. 

Ruský podnik by se sice rád dostal i na jiné evropské trhy, a proto se snaží získat „licence evropského standardu“, díky kterým by se mu vstup mohl podařit. Uraltransmaši, který očekává výrobu okolo 60 vozů v roce 2021, se ale momentálně příliš nedaří, loni totiž dodal v segmentu tramvají jen 24 vozů do Omsku a 3 vozy do Nižného Tagilu, plus jeden retrovůz pro Jekatěrinburg. Na podzim ohlásil celkové zadlužení ve výši 23 mld. RUB, což je okolo 6,76 mld. Kč, a jen díky státním zakázkám na produkty obranného průmyslu mohl pokračovat v činnosti. 

Podobné články