Menu

Uljanovsk opět slibuje propojení obou břehů řeky Volhy parciálním trolejbusem

Admiral se, v nové verzi, objevil v Uljanovsku znovu na počátku roku 2022. Místní se však nových trolejbusů nedočkali ani loni. (foto: Administracija goroda Uľjanovska)
Admiral se, v nové verzi, objevil v Uljanovsku znovu na počátku roku 2022. Místní se však nových trolejbusů nedočkali ani loni. (foto: Administracija goroda Uľjanovska)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
13. 01. 2023 22:09
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Radnice Uljanovsku uspořádala na Den ruského tisku připadající na 13. leden setkání s novináři. Během něj se přítomní žurnalisté dotazovali starosty a jeho kolegů velkou měrou na místní MHD. Řešily se tak například aktuální silné mrazy, které zejména 9. a 10. ledna 2023 paralyzovaly místní MHD, ale také rozvoj uljanovské elektrické dopravy.

Radnice uvedla, že Lvíčky letos nakupovat nebude, byť to bylo v plánu. Cena jednoho Lvíčku totiž vzrostla na 70 mil. RUB (cca 23 mil. Kč) z cca 46 mil. RUB (tehdy cca 14 mil. Kč), za které se nakupoval v roce 2020, a to si město nyní nemůže dovolit. Na druhou stranu ale radnice uvedla, že už je připraven projekt na spojení obou břehů Volhy trolejbusovou dopravou, a to po Imperatorském mostě. Před dvěma léty byl však uvažován novější, Prezidentský most. 

Radnice dále prohlásila, že peníze na projekt, který předpokládá výstavbu tří měníren, aby se mohly trolejbusy nabíjet na obou stranách řeky, prodloužení sítě na levém (východním) břehu a dále na nákup potřebných 20 vozů, nemá. Je však připravena zabojovat o prostředky z federálního úvěru. Odhadované náklady momentálně činí 1,1 mld. RUB (cca 350 mil. Kč). Pokud Moskva peníze letos rodišti Lenina přiklepne, začal by Uljanovsk rád stavět ještě letos. Dodejme ještě, že ve dnech 15. 12. 2015 až 11. 1. 2016 byl ve městě testován prototyp trolejbusu Admiral. Dne 16. 12. 2015 jako první přejel Volhu po Imperatorském mostě. V lednu 2022 se pak na dva týdny objevil na zkoušku parciální trolejbus Admiral ve své novější verzi.

Podobné články