Menu

Skončila dodávka 33 trolejbusů pro Omsk a 31 pro Ivanovo

Trolejbus v Ivanovu. (foto: PK „TS“)
Trolejbus v Ivanovu. (foto: PK „TS“)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
03. 12. 2020 13:37
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Společnost PK „Transportnyje Sistěmy“ dokončila dodávku 33 trolejbusů pro Omsk (informovali jsme zde) a 31 trolejbusů pro Ivanovo (viz zde). V obou případech dodala firma trolejbusy typu Admiral-6281. Obě města už prohlásila, že si chtějí v novém roce přikoupit další vozy. 

Dodávky nových trolejbusů se děly na leasing, s výrazným federálním spolufinancováním (60 % proplácí federální rozpočet, 40 % jde z regionálních fondů) a jsou pro oba trolejbusové provozy velmi důležité, neboť jejich park byl dlouhou dobu inovován velmi poskrovnu. Ivanovo by rádo s pomocí státního spolufinancování získalo co nevidět i další trolejbusy a dle vyjádření ministerského úředníka bude mít nárok na zhruba 8 vozů, což radnici Ivanova příliš netěší. Na vládě je ovšem připravován plán na otevření dalších dvou programů, kterými bude možné MHD v ruských městech obnovovat. To Omsk plánuje v příštím roce nákup dalších 29 trolejbusů, u kolika ale bude mít nárok na podíl z federálního měšce, ještě není jisté. Dlouhodobé problémy s nedostatkem provozuschopných trolejbusových vozidel jsou ale v Omsku, zdá se, již zažehnány a omská radnice dokonce plánuje v brzké době posílit provoz trolejbusové dopravy na pěti vybraných linkách až do pozdějších nočních hodin. 

Dodejme, že trolejbusy jsou vyráběny v Engelsu, kde zatím výrobce čeká na další kontrakty. Vypsaných zakázek na nové trolejbusy je nyní velmi málo, to by se ale mělo v následujících měsících změnit, neboť řada ruských měst plánuje větší či menší obnovu svých parků. 

Podobné články