Menu

PK TS představila kloubový elektrobus

Prototyp byl vyhotoven v červené barvě. (foto: PK TS)
Prototyp byl vyhotoven v červené barvě. (foto: PK TS)
Stáhnout PDF
Ostatní
21. 05. 2021 14:44
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Pioněr — to je název nového elektrobusu s pomalým dobíjením, který vyvinula a dnes představila společnost PK Transportnyje Sistěmy. Jedná se přitom o vůz, který je kloubový. Dojezd má mít na jedno nabití minimálně 200 km. Bateriové články jsou umístěny na střeše vozidla.

PK TS dosud elektrobusy nevyráběla. O jejím prvním elektrobusovém počinu se hovořilo od loňského roku. Společnost se rozhodla vyvinout nejprve kloubový elektrobus, jelikož ten mnoho výrobců na světě zatím nevyrábí, a zároveň tak získá oproti lokální konkurenci výhodu. Společnost cítí tržní potenciál hlavně ve velkých městech, sama jmenovala Moskvu i Petrohrad. První zmíněné město dosud sázelo na elektrobusy s rychlým nabíjením, nyní už ovšem řeší instalaci dobíječek pro noční nabíjení — jestli v důsledku dosavadních zkušeností s rychlonabíjením, to se zjistit nepodařilo. V kuloárech se už každopádně zmiňoval nákup kloubových elektrobusů pro hlavní město, a tak je poměrně jisté, že PK TS dostane možnost své Pioněry do Moskvy dodat. Celkový počet kloubových vozů pro Moskvu ovšem stanoven zatím nebyl. I Petrohrad se chystá elektrobusy nakupovat, současně s tím však bude pořizovat i trolejbusy. 

Prototyp má kapacitu 140 míst, z toho 38 k sezení. Elektrobus má topení na elektřinu, což výrobce při své prezentaci zdůraznil. Testován bude v létě tohoto roku v Petrohradu.

Foto: PK Transportnyje Sistěmy

Podobné články