Menu

Pescara dostala souhlas dokončit trolejbusový koridor

Trolejbus od VanHoolu na BRT koridoru mezi Rimini a Riccione. (foto: Comune di Rimini)
Trolejbus od VanHoolu na BRT koridoru mezi Rimini a Riccione. (foto: Comune di Rimini)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
18. 03. 2021 19:11
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Po nedávném objednání 6 vozidel VanHool Exqui.City 18T (s opcí na další tři) se včera objevila na východním pobřeží Itálie další dobrá zpráva. Pescara totiž dostala souhlas od Ministerstva infrastruktur a dopravy dokončit trolejbusovou trať mezi svým hlavním vlakovým nádražím a sousedním městem Montesilvano, která zela několik let bez užitku. 

Tato trať o délce zhruba 7 km má, jak jsme už opakovaně uváděli, za sebou historii delší než jedno čtvrtstoletí. K jejímu dokončení chybělo před pár lety už jen pár metrů trolejí a dostavba zastávkového mobiliáře a vybraného technologického zařízení, přesto na ní trolejbusy nikdy nejezdily, pokud tedy nepočítáme jednu krátkodobou zkoušku s vypůjčeným vozidlem ze sousedního města Chieti.

Rozhodnutí ministerstva začaly okamžitě kritizovat různé spolky, které vytáhly s už poněkud „opotřebenou zbraní“ v podobě tvrzení, že si lidé udělali mezitím z trolejbusového koridoru promenádu (což je ovšem pravda jen na malé části trasy) a měla by jim tak být zachována. Některé hlasy zase kritizují fakt, že trolejbusy nebudou magneticky naváděné, jak bylo v úmyslu před zhruba 15 lety, nebo že trolejbusy nedodá zkrachovalý výrobce z Nizozemí, ale namísto něj jiný z Belgie. Jiné komentáře mají za to, že se jen lijí peníze z okna na něco, co daná oblast údajně nepotřebuje. Ozvaly se ale i jiné připomínky, např. jak bude možné zajistit slibovanou cestovní dobu, pokud mají mezi sebou zastávky krátké rozestupy, apod. Zdá se ale, že nespokojené hlasy prohrají, protože římské ministerstvo coby silný zastánce trolejbusové dopravy technický souhlas se všemi Pescarou navrženými úpravami vydalo a městu uložilo, aby trať do počátku roku 2022 dokončilo. Kromě toho ministerstvo na článkové vozy pošle finance. 

Pescara navíc před pár dny opět potvrdila, že bude trolejbusovou síť dále rozvíjet směrem na jih a západ, jak už oznámila v lednu 2021. Výhledově se už zmiňuje i trolejbusové propojení s provozem ve městě Chieti.

Podobné články