Menu

Novorossijsk otevřel novou trolejbusovou trať

Nový trolejbus na nové lince. (foto: Andrej Moroz)
Nový trolejbus na nové lince. (foto: Andrej Moroz)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
27. 04. 2021 20:11
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Poněkud nenápadný trolejbusový provoz na jihozápadě Ruska ve zhruba 200tisícovém městě Novorossijsk se dočkal nové trolejbusové tratě. Od 24. dubna 2021, kdy se také odehrála slavnostní jízda, se tamní síť rozvíjená od roku 1969 rozšířila o 1,2km trať na jihu města, která propojila dvě dosud nepropojené jižní konečné, kde končily linky č. 7 a 14, jež se tímto propojením nově staly polookružními.

Před odjezdem s novými trolejbusy. Ty byly, jak je v Rusku zvykem, ověšeny balónky. (foto: Andrej Moroz)

Stavba trati trvala zhruba dva měsíce, její projektování a vyřizování papírů začalo v roce 2019, avšak myšlenka na vytvoření trati je už staršího data. Primátor města uvedl, že dosavadní dopravní obslužnost už nebyla pro obyvatele přilehlých ulic dostatečná, zejména s ohledem na to, že se právě jižní část města nejvíce rozvíjí (plánek sítě tamní MHD před otevřením nové trati je zde). 

Město má momentálně 46 vozidel, z toho je provozních téměř 40. Letos přitom pořídilo ze svého rozpočtu dva nové Avangardy od Trans-Al’fy, které už jsou na místě a s nimiž byla doprava na nové trati zahájena. Celkem je v novorossijském parku už 15 Avangardů, najdeme tam ale ještě i několik vozů ZiU z počátku tohoto století. Radnice chce získat financování také na další vozy. 

Spokojené děvčátko před odjezdem. (foto: Administracija goroda Novorossijska)

Poděkování: Andrej Moroz

Podobné články