Menu

Metromare konečně s trolejbusy

Ze dne slavnostního zahájení provozu. (foto: Roberto Renzi)
Ze dne slavnostního zahájení provozu. (foto: Roberto Renzi)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
31. 10. 2021 21:14
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Projekt trolejbusového BRT koridoru Rimini – Riccione nazvaného „Metromare“ se po zhruba dekádě přerušovaných prací a následných zkoušek dočkal svého završení. Dne 28. října 2021 totiž na něm konečně začaly jezdit v komerčním provozu trolejbusy. Ty nahradily autobusy, které se na něm objevovaly téměř dva roky

Míjení dvou trolejbusů. (foto: Roberto Renzi)

Od onoho dne jsou trolejbusy denně v provozu od přibližně půl šesté ráno do cca půlnoci. První ranní hodiny je interval 30minutový, následně (po 7. v pracovních dnech a po 8. v dnech pracovního klidu) se zkracuje na 15 minut, po 21. hodině se opět prodlužuje na 30 minut. Z devíti objednaných a již dodaných vozidel VanHool Exqui.City 18 vybavených bateriemi byly do provozu zatím nasazeny jen 4 kusy, proto ani lepší intervaly nejdou zajistit. Základní jednosměrné jízdné v celé trase, kterou trolejbusy projedou za zhruba 23 minut, stojí 2,10 eur.

Město Rimini a stejnojmenná provincie nadále připravují prodloužení trolejbusového BRT koridoru směrem na jih a na sever, byť některé úseky mají být pojížděny na baterie. Provoz pobřežní trolejbusové linky č. 11, která byla otevřena před 82 lety a je vedena v paralelní trase jako nový BRT koridor (podobně jako železniční trať, která trolejbusový BRT koridor dokonce kopíruje), je zatím zachován. 

Podobné články