Menu

Krasnojarsk pořizuje 24 nových parciálních trolejbusů, vrací trolejbusovou dopravu na pravý břeh

Trolejbusy Trans-Al’fy. (foto: Администрация города Красноярска)
Trolejbusy Trans-Al’fy. (foto: Администрация города Красноярска)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
23. 03. 2021 16:13
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Sibiřský Krasnojarsk konečně přistoupil k většímu nákupu trolejbusů. Před pár měsíci se mu podařilo uzavřít kontrakt na 24 trolejbusů VMZ-5298.01 „Avangard“ od Trans-Al’fy. Vozidla začala od února 2021 přicházet z Vologdy na místo. Všechny vozy jsou řešeny jako parciální, s dojezdem na baterie až 20 km. 

Všechny vozy budou v Krasnojarsku k dispozici do května. Město je plánuje nasadit na linky č. 6 a č. 15, přičemž druhá bude překonávat po mostě Jenisej a zamíří na pravý břeh této řeky. Kdysi vedly na pravý břeh i troleje, ty ovšem byly před pár lety zlikvidovány, což se později ukázalo jako chyba. Díky bateriím ovšem trolejbusy budou znovu pravý břeh objevovat.

Připomeňme, že Kransnojarsk pokukoval po nových trolejbusech už několik let. Poslední významnější kontrakt na nové trolejbusy s Trolzou ale skončil před dvěma léty fiaskem, když se kvůli existenčním problémům výrobce podařilo dodat jen jeden vůz. První novodobý Avangard si v Krasnojarsku pořídili už dříve, a ten jezdí ve městě od konce roku 2019. 

2 pohledy do interiéru. (foto: 2x Администрация города Красноярска)

 

Podobné články