Menu

Dodávka Lvíčků do Uljanovska završena

Lvíček. (foto: PK „Transportnyje Sistěmy“)
Lvíček. (foto: PK „Transportnyje Sistěmy“)
Stáhnout PDF
Tramvaje Trolejbusy
17. 12. 2020 20:52
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Dnes ráno byly z Petrohradu vypraveny na dalekou pouť do Uljanovsku poslední dva Lvíčci z produkce PK „Transportnyje Sistěmy“. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Celkem tak už bude mít od tohoto víkendu Uljanovsk k dispozici všech 29 objednaných tramvají.

Lvíčci, kteří jsou usazeni na otočné podvozky vlastní produkce, jen tento rok zamířili do tří různých ruských měst (kromě Uljanovsku se jednalo o Perm a Iževsk) a pokukují po něm v mnoha dalších regionálních centrech Ruska. Momentálně bylo vyrobeno 62 vozů, celkem bude do konce roku evidováno vyrobených už 74 ks (29 Uljanovsk, 15 Ulan Ude, 8 Perm + 6 nových z 15 v listopadu objednaných a 16 Iževsk). V letech 2021 a 2022 přijde 40 Lvíčků do Moskvy.

PK „Transportnyje Sistěmy“ momentálně disponuje třemi odštěpnými závody, které jsou situovány v Tveru (tramvaje), Petrohradě (tramvaje a konečná montáž trolejbusů) a Engelsu (trolejbusy a v brzké době i tramvaje). Společnost momentálně téměř ovládá trh plně nízkopodlažních tramvají v Rusku a ve výrobě trolejbusů se vyšplhala tento rok na ruského trolejbusového výrobce č. 1 (kontrakty do Omsku na 33 vozidel, Ivanova na 31 vozidel a Petrohradu na 87 vozidel), který postupně upozadil jak Trans-Al’fu, tak UTTZ.

Podobné články