Menu

Dodávka 10 trolejbusů pro Joškar-Olu završena

Slavnostní prezentace, při které byla předána i jiná nová technika, která bude občanům města sloužit. (foto: Maksim Danilov)
Slavnostní prezentace, při které byla předána i jiná nová technika, která bude občanům města sloužit. (foto: Maksim Danilov)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
19. 09. 2021 16:36
Vít Hinčica
1 minuta čtení

V pondělí 13. září 2021 proběhlo slavnostní předání 10 nových trolejbusů na hlavním náměstí ruské Joškar-Oly. Vozy typu BKM 321 vyrobil Belkommunmaš, město je ovšem pořizuje na leasing. Až do dnešního dne se mohou tamní cestující vozit v nových trolejbusech bezplatně.

Interiér je poněkud spartánský. Nechybí ale klimatizace salónu cestujících. (foto: Администрация города Йошкар-Олы)

Podle radnice to je poprvé po 27 letech, kdy město obdrželo najednou 10 trolejbusů. Od roku 1994 totiž přicházely do města jen jednotky nových trolejbusů a v konečném součtu jich nebylo dosud pořízeno ani deset. Tamní trolejbusový park je tak dnes jednoduše přestárlý a některé trolejbusy už jezdí v provozu skoro 40 let. Město by rádo ještě koupilo další trolejbusy, avšak zda se tak stane v dohledné době, není jisté. 

Nové vozy nejsou parciální, a tak musely být na svou prezentaci přetahovány za pomoci jiných vozidel. (foto: Maksim Danilov)

Podobné články