Solaris míří na indický trh

Polský Solaris Bus & Coach hodlá expandovat do Indie. Se společností JBM Group, která je největším výrobcem komponentů pro automobily a autobusů v druhé nejlidnatější zemi světa, uzavřela dohodu o společném podniku (joint-venture). Strategickými cíli jsou spolupráce, vývoj, prodej a servisní údržba vozidel s alternativními pohony – konkrétně půjde o vývoj elektrobusů a hybridních autobusů. 

Solaris hodlá expandovat se svou technologií elektrobusů a hybridů. (foto: Solaris Bus & Coach)

Solaris hodlá expandovat se svou technologií elektrobusů a hybridů. (foto: Solaris Bus & Coach)

Role Solarisu v rámci společného podniku bude spočívat ve vývoji a dodávání komponentů, stejně jako v poskytnutí know-how k řídicímu systému alternativních pohonů. První vozidlo vzniklé touto spoluprací by mělo být představeno do 12–18 měsíců od vytvoření nové společnosti. Kompletace bude probíhat v továrně JBM v Indii, Solaris však bude dodávat části hrubých staveb vozidel.   

Výkonný ředitel společnosti Solaris Bus & Coach S.A., Dr. Andreas Strecker, na adresu tohoto počinu uvedl: „Tento společný podnik je pro Solaris velmi důležitým krokem a zajistí uvedení naší prověřené technologie v oblasti elektrických a hybridních vozidel. JBM a Solaris jsou společně připraveny v Indii učinit ve veřejné dopravě převrat při užití globálně prověřené a dostupné technologie.“

Společný podnik JBM Solaris bude situován v oblasti okolo hlavního města Dillí a hodlá těžit z dobré reputace, kterou si Solaris vydobyl jako přední poskytovatel řešení pro městskou hromadnou dopravu, a také ze silné pozice JBM v odvětví návrhů a vývoje řešení respektujících indické požadavky.