Menu

Vraca získala 9 nových trolejbusů

Trolejbusům se dostalo požehnání. (foto: radnice města Vracy)
Trolejbusům se dostalo požehnání. (foto: radnice města Vracy)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
14. 08. 2021 07:44
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Město Vraca ležící na severozápadě Bulharska přivítalo na konci června 2021 9 nových trolejbusů inovovaného typu BKM 32100D „Olgerd“, které dodal bulharský podnik Avto Engineering Holding Group, avšak vyrobil Belkommunmaš, byť jako oficiální výrobce figuruje partnerský podnik Energis Metropolis – MP, podle jehož jména byly trolejbusy ve Vrace pojmenovány. Do na konci roku 2019 vypsaného tendru (navíc už opakovaného, ten předchozí z léta 2019 totiž musel být zrušen) se ještě hlásila bulharská firma Excelor Holding Group, která chtěla dodat čínské Youngmany.

Interiér nového trolejbusu. (foto: radnice města Vracy)

Nové trolejbusy s 85 místy, z toho 30 k sezení, jsou řešeny jako parciální, s novým designem, který zatím Belkommunmaš nikde jinde na trolejbusech neuplatnil. Kromě 9 trolejbusů dojde do města ještě 13 elektrobusů. Poměr 13 : 9 ve prospěch elektrobusů je ovšem zarážející, protože 9 trolejbusů nevede k plnohodnotné náhradě předchozího vozového parku, jenž měl stabilně okolo 15 zástupců a byl už s předstihem, v květnu 2021, odstaven (několik týdnů tedy ve Vrace trolejbusy nejezdily). Jinými slovy to znamená, že místní provoz nemůže nabídnout velmi krátké intervaly na svých 3 trolejbusových linkách a cestující se tak budou moci v lepším případě těšit zpravidla jen z půlhodinových intervalů. Nové trolejbusy přišly do města v posledním červnovém týdnu a po slavnostní prezentaci dne 30. 6. byly do provozu zařazovány v průběhu měsíce července.

A ještě zadní pohled. (foto: radnice města Vracy)

Kontrakt na nové elektrobusy byl podepsán v červenci 2021, a to opět s Avto Engineering Holding Group. Dodány budou tentokrát čínské elektrobusy od výrobce Golden Dragon Bus, které by měly zvládnout na jedno nabití přes 300 km jízdy. Spolu s vozy bude dodáno 13 pomalých nabíječek a 1 nabíječka pro rychlé nabíjení, na které se budou moci nabíjet dva elektrobusy současně. 

Podobné články