Menu

V Kaliningradu byla prezentována tramvaj Korsar

Stáhnout PDF
Tramvaje
28. 12. 2020 12:58
Vít Hinčica
1 minuta čtení

V Kaliningradu, nejstarším elektrickém tramvajovém provozu Ruska slavícím letos 125 let existence, byla dnes dopoledne u jižního vlakového nádraží prezentována tramvaj Korsar, kterou vyrobila PK Transportnyje Sistěmy. Tramvaj do města připlula z Petrohradu na lodi a bude zde testována do konce ledna 2021. Původně se plánovalo, že dojde tramvaj do Kaliningradu do poloviny prosince, nakonec byla ale cesta o pár dní odložena.

Dvoučlánková tramvaj se 177 místy je předzvěstí plánovaného nákupu nových tramvajových vozů pro Kaliningrad. Ten má kromě jedné Pesy z roku 2012 k dispozici jen staré vozy, z nichž by se už některé daly považovat kvůli svému vysokému věku za archivní. V provozu je jen jediná tramvajová linka, č. 5, na kterou je vypravováno už jen 12 vozů, město ovšem plánuje v brzké době obnovit provoz i na lince č. 3 od jižního vlakového nádraží k centrálnímu parku, která byla zrušena v červnu 2015.

Korsar, který je nejen úzkorozchodný (1 000 mm), plně nízkopodlažní a klimatizovaný, ale navíc ještě vybaven nouzovým autonomním chodem do 1 km, bude po Kaliningradu jezdit bez cestujících. Cena jedné takovéto nové tramvaje v základní výbavě má činit jen 65 mil. rublů (cca 18 mil. Kč). 

Podobné články