Menu

V Ciudad de México urychlí stavbu další trolejbusové trati, v plánu nákup nových vozidel

Jediný nadzemní trolejbusový koridor na světě byl otevřen v říjnu 2022. Trolejbusy jsou však na něm často k vidění se sklopenými sběrači. (foto: Semovi)
Jediný nadzemní trolejbusový koridor na světě byl otevřen v říjnu 2022. Trolejbusy jsou však na něm často k vidění se sklopenými sběrači. (foto: Semovi)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
18. 11. 2022 20:21
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Primátorka Ciudad de México jen dva dny po zavedení komerčního provozu na nadzemním trolejbusovém BRT koridoru Constitución de 1917 – Acahualtepec slíbila jeho brzké protažení až do čtvrti Mixcoac. Plán na protažení BRT koridoru do čtvrti Mixcoac byl už ohlášen dříve, na konci října však primátorka uvedla, že by se mělo cca 14 km mezi konečnou Constitución de 1917 a čtvrtí Mixcoac zatrolejovat za zhruba 6 měsíců.

Reálně je toto možné v daném časovém horizontu provést, neboť prodloužení BRT koridoru se má již dít úrovňově a z velké části se využije existujících sloupů, které už trolejbusy na většiny dané trasy využívaly v rámci kdysi existující trati. Na druhou stranu se ale ještě nepodařilo dostavět přístupové rampy na koridor v úrovni konečné Constitución de 1917. Podle dostupných informací už ale začaly práce na obnově kabelových tras. 

Staveniště v Chalcu, kde už bude za rok nová vozovna. (foto: Gobierno de Chalco)

Paralelně pokračuje stavba částečně nadzemního BRT koridoru Santa Martha – Chalco. Na té pracuje Ciudad de México spolu se spolkovým státem México, na jehož katastru Chalco leží, a federálním ministerstvem infrastruktury, spojů dopravy (SITC). Kope se již na téměř všech místech této téměř 20Km trasy. Před pár dny jedna ze zvolených zástupkyň Chalca uvedla, že stavba bude dokončena do konce roku 2023. V přípravě je výběr dodavatele trolejbusů pro tuto trasu. V minulosti se objevila zpráva, že by do Chalca měly jezdit trojčlánkové trolejbusy, zdá se však, že od tohoto plánu bude upuštěno.

Podobné články