Menu

SOR Libchavy dodá 144 autobusů společnosti BusLine

Autobus SOR CN 12,3 společnosti BusLine zachycený na náměstí v Kopidlně společně s barokním sousoším Panny Marie, sv. Jana Nepomuckého a sv. Josefa z roku 1720. (foto: ROPID)
Autobus SOR CN 12,3 společnosti BusLine zachycený na náměstí v Kopidlně společně s barokním sousoším Panny Marie, sv. Jana Nepomuckého a sv. Josefa z roku 1720. (foto: ROPID)
Stáhnout PDF
Autobusy
19. 01. 2022 19:47
TZ SOR a BusLine s úpravami redakce
1 minuta čtení

Dne 12. 1. 2022 podepsal SOR Libchavy významný kontrakt na dodání nových autobusů pro dopravce BusLine. Celkem 144 autobusů čtyř různých typů bude sloužit dopravci pro obsluhu linek ve vybraných oblastech Pardubického, Jihočeského a Královehradeckého kraje.

Dopravce BusLine v loňském roce uspěl ve výběrovém řízení na zajištění dopravní obslužnosti ve čtyřech oblastech Pardubického kraje (konkrétně jde o oblasti Jevíčsko, Litomyšlsko, Lanškrounsko a Orlickoústecko), přičemž smlouva mezi BusLinem a krajem předpokládá zajištění dopravní obslužnosti na dobu 10 let. Nové autobusy by měly svézt své první cestující už od června 2022. Ze 144 vozů by mělo na Pardubicko zamířit přes 100 vozů. Zbylých 20+20 vozidel má být určeno pro zajištění služeb v Jihočeském a Královehradeckém kraji. Ve druhém jmenovaném zajišťuje BusLine obsluhu ve vybraných oblastech už od března loňského roku, v Jihočeském kraji uspěl BusLine v tendru na obsluhu Táborska, přičemž stejně jako v Pardubickém kraji mají být i autobusy na jihu Čech nasazeny do provozu od června 2022.

Flotilu bezmála 150 nových vozidel pro obsluhu uvedených oblastí dodá SOR Libchavy, jenž v Pardubickém kraji sídlí: „Opravdu si velice vážíme volby společnosti BusLine, která nám projevila velkou důvěru. Kontrakt pro nás znamená čtvrtinu roční produkce a jsme velmi hrdí na to, že můžeme dodávat vozidla, která budou mimo jiné sloužit v kraji, s nímž jsme tak úzce už více než 30 let propojeni. Po dlouhých letech budou poprvé naši zaměstnanci a obyvatelé Pardubického kraje, kteří do práce a škol dojíždějí autobusy, moci využívat při cestovaní autobusy SOR, na jejichž výrobě se naši zaměstnanci podílejí,“ uvedl za společnost SOR Libchavy Filip Murgaš, jednatel a obchodní ředitel firmy.

Mezi 144 autobusy bude zastoupeno několik typů z produkce SORu. Konkrétně půjde o 94 autobusů typu SOR CN 12,3, o 7 vozů SOR CN 12 a o 33 vozů SOR CN 10,5. Mimoto pořídí BusLine také 10 vozů SOR ICN 10,5, tedy zcela nový typ linkového autobusu, jehož sériová produkce odstartuje v polovině roku 2022. Všechny autobusy budou s dieselovým pohonem plnícím normu EURO VI, částečně nízkopodlažní, klimatizované, vybavené USB nabíjecími porty pro nabíjení drobných mobilních zařízení.

Filip Murgaš, jednatel a obchodní ředitel SORu Libchavy (vlevo), společně s Jakubem Vyskočilem, majitelem společnosti BusLine, po podpisu významného kontraktu na dodávku 144 nových autobusů. (foto: SOR Libchavy)

Jakub Vyskočil, majitel a jednatel společnosti BusLine k nákupu vozidel uvedl: „Naše firma má s autobusy SOR dlouhodobě pozitivní zkušenosti. Těší nás, že můžeme zadat takto významnou zakázku českému výrobci, který má v České republice i vývoj a který zaměstnává české pracovníky. Dalším významným faktorem je pro nás špičková technická úroveň odpovídající nejmodernějším požadavkům dopravců i cestujících.“  

Podobné články