Menu

Petrohrad rozšířil provoz parciálních trolejbusů

Parciální trolejbusy pózují na nové konečné. (foto: Gorelektrotrans)
Parciální trolejbusy pózují na nové konečné. (foto: Gorelektrotrans)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
20. 11. 2020 14:42
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Dne 16. listopadu 2020 se v Petrohradu rozšířilo působiště parciálních trolejbusů, které nově s pomocí bateriového pohonu začaly zajíždět až k železniční stanici Sergijevo, která se nachází na jihozápadě Petrohradu. Od toho dne tak Petrohrad už eviduje devátou trolejbusovou linku, která služeb parciálních trolejbusů využívá, a to číslo 46. 

Natrolejovací stříšky jsou v Petrohradu k vidění hned na několika místech. (foto: Gorelektrotrans)

Trolejbusová llinka č. 46 již v minulosti existovala, avšak nyní byla její trasa pozměněna a ještě prodloužena, a to převážně o úsek vedený po prodloužené části třídy Veteranov. Kolem tohoto prodloužení, jež je nezatrolejované, bude v brzké době rozestavěna celá řada obytných komplexů, a tak se zatím nejevila stavba nové trolejbusové trati či trati tramvajové jako smysluplná. 

Vedení nové linky v jihozápadní části Petrohradu. Tečkovaně jsou vyznačeny nezatrolejované úseky. (zdroj: Gorelektrotrans)

Příchod upravené linky č. 46 s sebou přinesl i změnu ve vedení trolejbusové linky č. 48, která rovněž obsluhuje jihozápad Petrohradu. Dodejme, že i v budoucnu se bude provoz parciálních trolejbusů ve městě rozšiřovat, ostatně dodávky 35 nových sólo Avangardů ještě stále nebyly ukončeny. 

Trolejbusy s bateriemi mohou nově prozkoumávat i dosud neobjevené oblasti Petrohradu. (foto: Gorelektrotrans)

 

Podobné články