Menu

Nové tramvaje pro Oděsu chtějí dodávat Elektron, Tatra-Jug a CRRC

Tramvaj korporace CRRC.  (zdroj: CRRC)
Tramvaj korporace CRRC. (zdroj: CRRC)
Stáhnout PDF
Ostatní
17. 08. 2020 10:47
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Mezinárodní výběrové řízení na 14 nových kapacitních tramvají, jež mají být pořízeny na úvěr EIB (viz zde), už zná své účastníky. Jsou jimi ukrajinské podniky Elektron a Tatra-Jug a dále čínská korporace CRRC. První dvě společnosti se v tendru účastní v rámci konsorcií vytvořených s jinými ukrajinskými podniky, zatímco čínská korporace je zastoupena svou dceřinou společností CRRC Dalian Co. LTD.

Podmínky tendru a možnou účast posuzovaly i další společnosti, z nichž některé ve skutečnosti tvořily „křoví“ pro jiné firmy. Měly jimi být polská PESA, běloruský Belkommunmaš (přímo a také ještě samostatně přes svého ukrajinského dealera BKM-Ukraina), estonská Doing Railway OÜ, česká Brens Europe a nedávno založená ukrajinská Witkowitz Južmaš. Tendr měl být uzavřen už před několika týdny, kvůli koronakrizi a některým dalším záležitostem ale byla doba pro podání nabídek prodloužena. 

Dodejme, že čínská korporace CRRC už na Ukrajině slavila úspěch, nedávno vyhrála tendr na nové soupravy metra v Charkově a její vítězství bylo nedávno potvrzeno. 

Podobné články