Menu

Modena chce do roku 2023 další dva trolejbusy

Trolejbus v Modeně na archivním snímku z roku 2008. (foto: Jurij Maller)
Trolejbus v Modeně na archivním snímku z roku 2008. (foto: Jurij Maller)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
28. 11. 2020 20:37
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Italská Modena tento týden schválila plán obnovy vozového parku MHD v očekávané hodnotě 8,6 mil. EUR, se kterým se bude ucházet o ministerské financování. Tento plán předpokládá nákup 25 nových vozidel, přičemž 23 vozidel budou představovat autobusy na zemní plyn (3 kloubové a 20 sólo) a 2 trolejbusy.

Nové trolejbusy mají být krátké a parciální a jejich uváděná kapacita je netradičně jen 73 míst, z toho 24 k sezení a 1 pro osoby se sníženou pohyblivostí. Dodejme, že tento rok probíhala i dodávka 8 parciálních Trollin, dle údajů radnice byla ukončena v červenci 2020, přičemž zpoždění v dodávce bylo svedeno výhradně na Covid… Uvedeno bylo dále to, že se měly nové vozy nasadit do provozu od září 2020, tato informace se ovšem nepodařila nikde potvrdit. Stejně tak město na veřejnost nevypustilo jakékoli fotografie, které by přítomnost trolejbusů v městském provozu potvrdily. 

Momentálně má Modena v provozu tři trolejbusové a 22 autobusových linek. Neekologických autobusů s motory Euro 0 a Euro 1 se město zbavilo teprve letos. 

Podobné články