Menu

Kišiněv za dva roky získal 82 trolejbusů

82 trolejbusů seřazených ve vozovně (pro celý obrázek klikněte na náhled). Ne všechny ze seřazených vozů ale došly do města v posledních dvou letech, část vozů se totiž ještě vyrábí. (foto: Jon Čeban)
82 trolejbusů seřazených ve vozovně (pro celý obrázek klikněte na náhled). Ne všechny ze seřazených vozů ale došly do města v posledních dvou letech, část vozů se totiž ještě vyrábí. (foto: Jon Čeban)
Stáhnout PDF
Autobusy Trolejbusy
29. 12. 2021 17:05
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Dle primátora Kišiněva Jona Čebana, který v neděli 26. prosince 2021 dorazil na obhlídku místní trolejbusové vozovny, dorazilo v posledních 2 letech do Kišiněvu 82 trolejbusů. Nejedná se sice o úplnou pravdu, protože některé vozy z tohoto počtu ještě neopustily výrobní halu, s přimhouřením oka však lze dva roky brát jako skutečnost. Mezi oněmi 82 trolejbusy figuruje pět ex-rižských článkových Trollin 18, 20 ex-rižských sólo vozů typu Škoda 24 Tr Irisbus Citelis, 20 parciálních trolejbusů typu RTEC 6232100DM3, 10 klasických sólo klasických trolejbusů BKM 321, 2 zánovní článkové Phileasy z Itálie a 5 článkových BKM 433030 Vitovt Max II. K nim se nyní přidává ještě 20 trolejbusů BKM 321 objednaných letos, z nichž už první dva byly v kišiněvském dopravním podniku RTEC smontovány, a zbytek dorazí do ledna 2022. 

Zatímco řada lidí by v neděli vyspávala, zvláště v čase vánočním, primátor se promenádoval se zástupci sdělovacích prostředků po vozovně, aby pozdravil zaměstnance RTEC a veřejnosti skrze média prezentoval úspěchy radnice na poli obnovy trolejbusového vozového parku.

Kromě trolejbusů město pořídilo i 158 nových autobusů, z toho 100 nových od Isuzu. Za tímto účelem se primátor vydal v neděli i do autobusových garáží. Autobusová doprava nehraje v Kišiněvu velkou roli, město však chtělo vyprovodit z ulic všechna stará vozidla, aby se tím razantně zvýšil komfort i autobusové dopravy, kterou provozuje na městských linkách radnicí vlastněná společnost Parcul Urban de Autobuze, proto došlo letos k velkému nákupu autobusů. Ty budou až na pár jednotek kusů představovat základ místní autobusové dopravy do dalších let. Čeban slíbil, že se během několika týdnů dočkají zaměstnanci RTEC i Parcul Urban de Autobuze zvýšení mezd. 

Neoznačené foto: Jon Čeban, Moldova 24

Podobné články