Menu

Kanton přivítal 81 nových parciálních trolejbusů

Nové trolejbusy v Kantonu se zástupci výrobce i místního provozovatele trolejbusů. (foto: evlook.com)
Nové trolejbusy v Kantonu se zástupci výrobce i místního provozovatele trolejbusů. (foto: evlook.com)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
02. 10. 2020 15:10
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Dne 28. září 2020 proběhla v Kantonu menší slavnost. Slavnostní ceremonií byl totiž přivítán příchod 81 parciálních sólo trolejbusů typu BJ5120A čínského výrobce Foton Ouhui. 

Vybraným trolejbusům byla uvázána před slavnostní ceremonií mašle. (foto: evlook.com) 

Čínský Kanton zavedl trolejbusy v roce 1960 a do dnešního dne se jeho trolejbusová síť rozšířila na několik desítek kilometrů. V provozu je 14 denních a 1 noční trolejbusová linka (starší schéma zde), pro jejichž oblsuhu existovalo až do konce září 2020 přes 280 trolejbusů různých typů, jejichž průměrné stáří díky postupné obnově parku bylo menší než 10 let. Nyní se počet vozů přehoupl přes číslo 360. První bateriový trolejbus otestovalo město už v roce 2010, avšak první linka, která byla pro vozbu „parciálů“ uzpůsobena, byla zprovozněna až roku 2017, kdy přišlo 38 parciálních trolejbusů téhož typu BJ5210A, jež už měly oproti vozidlo z roku 2010 pokročilejší bateriovou technologii, avšak jsou starším modelem letos dodaného typu, jenž se může mj. chlubit lepší elektrickou izolací.

Město má v úmyslu nadále trolejbusy, které jsou jeho symbolem, rozvíjet. Kanton ovšem není jediné čínské město, kudy letos trolejbusy doputovaly nebo ještě doputují. Když už jsme u Číny, dodejme, že včera dorazily do hlavního města Mexika poslední kloubové vozy z 50ks série, kterou dodává Yutong. 

Podobné články