Menu

Dokončeny dodávky 12 tramvají pro Čerepovec

Stáhnout PDF
Tramvaje
06. 09. 2021 08:32
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Společnost PK „Transportnyje Sistěmy“ dokončila v závěru minulého týdne dodávku 11 nových Lvíčků a 1 zánovního Bogatyra-M do Čerepovce. Stalo se tak necelý měsíc poté, co byla vyhlášena za vítěze tendru na 12 tramvají pro toto město.

Příchod nových tramvají vzbudil u představitelů radnice i řady místních obyvatel nadšení, do města totiž poslední nové vozy přišly před téměř 30 lety. Jelikož Lvíčci i Bogatyr‘-M představují pro čerepovský tramvajový provoz kvalitativní skok o několik generací, mj. i z hlediska ovládání vozu, někteří řidiči se jeli s předstihem zaškolit do Moskvy, kde už jezdí 40 Lvíčků. 

Bogatyr‘-M je dle výrobce z 80 % tvořen domácími komponenty. Má baterii pro nouzový chod o délce 1,5 km. Kapacita tramvaje je 115 míst, z toho 40 k sezení. (foto: Вано Череповец)

Město na příští rok plánuje rekonstrukci 25 % délky své tramvajové sítě. Síť sice bezpečnému provozu Lvíčků a Bogatyru-M ve svém momentálním stavu nebrání, daní je za to ovšem poměrně nízká průměrná cestovní rychlost. Nové vozy budou co nevidět nasazeny na linku č. 4, která jezdí z jednoho konce města na druhý. 

Poděkování: Вано Череповец

Podobné články