Menu

Dalších 30 kloubových Urbin pro Varšavu

Plynový autobus Solaris Urbino 18 CNG dopravce MZA Warszawa. (foto: Solaris Bus & Coach)
Plynový autobus Solaris Urbino 18 CNG dopravce MZA Warszawa. (foto: Solaris Bus & Coach)
Stáhnout PDF
Autobusy
22. 05. 2021 14:20
Libor Hinčica
1 minuta čtení

Dopravce Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) ve Varšavě se rozhodl využít možnosti opce na pořízení dalších 30 článkových autobusů Urbino 18 CNG s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Původní kontrakt počítající s možností dodání až stovky plynových vozů byl podepsán v srpnu 2020. Základní část počítala s dodáním 40 sólo vozů (12 m) a 30 článkových a Solaris tehdy porazil ve výběrovém řízení MAN a Mercedes-Benz (potažmo EvoBus). Nyní se dopravce rozhodl, že využije možnosti opce, a to v celém rozsahu 30 kloubových autobusů. Ty by měly být předány dopravci počátkem roku 2022.

Vozidla by z hlediska výbavy měla být identická s dříve objednanými autobusy (disponovat by tak měly klimatizací salónu cestujících, USB nabíjecími porty, systémem Alcolock, jenž zabraňuje v jízdě řidiči, u nějž je zaznamenán alkohol v dechu, dále uzavřenou kabinou řidiče s vlastním křídlem dveří pro vstup na stanoviště atp.).

MZA je největším provozovatelem autobusů značky Solaris. Celkem jich zakoupil již více než 1 300, z toho 150 eleketrobusů. Dopravce má plán nahradit do roku 2027 polovinu svého vozového parku nízkoemisními a bezemisními vozidly. Vsází tak také na hybridní autobusy či autobusy s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG).    

Podobné články