Menu

BYD dodá poprvé článkové elektrobusy do Španělska

Článkový elektrobus BYD na propagační fotografii výrobce. (foto: BYD)
Článkový elektrobus BYD na propagační fotografii výrobce. (foto: BYD)
Stáhnout PDF
Autobusy
19. 06. 2022 19:15
Libor Hinčica
1 minuta čtení

Čínský výrobce elektrobusů BYD uspěl poprvé na španělském trhu se svým článkovým vozem. Celkem čtyři kloubové elektrobusy má předat dopravci Moventis, jenž je má nasazovat v blízkosti Barcelony na linku spojující železniční stanici Sant Joan s místní průmyslovou zónou. Projekt nákupu vozidel je zastřešován katalánskými drahami FGC.

Vozidla by měla být předána do provozu do konce letošního roku. V provozu mají být pouze v pracovních dnech, přičemž se uvádí, že jejich nákup by měl být impulsem pro místní občany, aby více využívali služeb veřejné dopravy.

Článkové elektrobusy BYD mají délku 18 250 mm, šířku 2 550 mm a výšku 3 370 mm. Rozvor mezi nápravami činí 5 250 mm a 6 700 mm. Nástupní výška je 370 mm. Autobusy jsou nabízeny buďto v třídveřové, anebo čtyřdveřové variantě, od čehož se odvíjí uspořádání interiéru a celková obsaditelnost. Litihium-železo-fosfátové baterie mají mít kapacitu elektrické energie 478 kWh, což by mělo údajně postačovat pro dojezd až 300 km (o uvedeném údaji lze ale důvodně pochybovat). Elektrobusy jsou řešeny jako dvoumotorové s hnací druhou a třetí nápravou (2x 150 kW).

Podobné články