Menu

A nevzdal se: Kyjev opět soutěží nové trolejbusy

Trolejbusy v Kyjevě na archivním snímku. (foto: calflier001/Wikipedia.org)
Trolejbusy v Kyjevě na archivním snímku. (foto: calflier001/Wikipedia.org)
Stáhnout PDF
Trolejbusy
16. 11. 2022 22:28
Vít Hinčica
1 minuta čtení

Kyjivpastrans vypsal minulý týden tendr na nové nízkopodlažní článkové a sólo vozy, včetně vybraných náhradních dílů, nářadí pro údržbu a služeb. Očekávaná hodnota zakázky financované z úvěru Evropské investiční banky, jejímiž pravidly se zároveň výběr dodavatele vozidel řídí, je 50 mil. EUR (cca 1,2 mld. Kč). Krátce před ruskou invazí se Kyjev snažil obstarat 137 trolejbusů, což se mu však nepodařilo. 

Nabídky do tendru na parciální trolejbusy s autonomním dojezdem aspoň 20 km je možné předkládat do 15. března 2023. Dodávky prvních nových vozidel mají proběhnout nejpozději 24 týdnů od příchodu zálohové platby, zbytek vozů musí dorazit do 78 týdnů. 

Poptávány jsou jednak sólo vozy o délce více než 11,9 m a jednak článkové vozy o délce více než 18,5 m. Počty obou požadovaných druhů vozidel nebyly uveřejněny a v základních informacích o předmětném výběrovém řízení se uvádí, že přístup k soutěžní dokumentaci je omezen, přičemž je odkazováno na web Kyjivpastransu. Ten ovšem na svém webu k tendru nic neuvádí a jeho link na portál veřejných zakázek prozorro.ua je nefunkční. Pokud stránku kyjevského DP na daném portálu člověk vyhledá ručně, zjistí, že tendr na trolejbusy mezi nimi zatím není. Zájemcům o dodávky trolejbusů tedy nezbývá nic jiného než kontaktovat samotný dopravní podnik mailem, písemně nebo telefonicky.

Podobné články