Menu

Cyklobusy opět svezou výletníky do Jeseníků

Vozík pro kola je v zimě využíván pro přepravu lyží. (foto: Libor Hinčica)
Vozík pro kola je v zimě využíván pro přepravu lyží. (foto: Libor Hinčica)
Stáhnout PDF
Nezařazené
15. 06. 2017 09:30
Redakce
1 minuta čtení

Arriva Morava vypravuje od soboty 17. června tři sezónní cyklobusové linky pod vrcholky Jeseníků. Cyklobusy i letos propojí Olomouc, Krnov a Šumperk s horskými středisky – Malou Morávkou a Ovčárnou. Zároveň společnost provozuje pravidelný celoroční turistbus z Olomouce, který jezdí o víkendech a svátcích. Z Olomouce tak v létě do Jeseníků míří hned dva autobusy s cílovou zastávkou až na Ovčárně. Výčet podhorských turistických linek doplní klasický turistbus z Ostravy, který jezdí od 3. června.

Vozík pro kola je v zimě využíván pro přepravu lyží. (foto: Libor Hinčica)

Turisté, cykloturisté a milovníci horských kol budou mít přes léto přímé spojení pod nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Cyklobusy z Olomouce, Šumperka a Krnova pojedou o víkendech a svátcích od 17. června do 10. září. Autobusy mohou na speciálním přívěsu převážet celkem až 35 jízdních kol.

Linka z Krnova o prázdninách rozšíří svůj provoz a bude jezdit od 1. července do 3. září každý den. Z Hvězdy na Ovčárnu bude zajištěn od 17. června do 10. září o víkendech a ve dnech státních svátků vývoz jízdních kol cyklobusem pětkrát za den, a to v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin.

Cena jízdného se oproti loňskému roku zvyšuje o cca 15 %, za kolo se platí 15 korun jako příplatek navíc k běžnému jízdnému. U elektrokola je příplatek 25 korun.

Letním výletům budou přát i turistbusy z Ostravy a Olomouce, turistbus z Ostravy s provozem o víkendech a svátcích od 3. června do 1. října. Tyto autobusy nepřepravují cyklisty s koly.

Na kole na horský výlet

„V letošním roce vyráží cyklobusy Jeseníky už do 13. sezóny a vzrůstající počty přepravených turistů

i jízdních kol dokazují, že je o tuto přepravu pod vrcholky Jeseníků zájem,“ říká Pavla Struhalová, ředitelka Arrivy Morava. „Lidé hodně využívají možnosti zakoupení turistické jednodenní jízdenky Jeseníky,“ doplňuje. Výlety na kolech jsou stále oblíbenější, ale kapacita míst na cyklovleku je omezená, proto by si cestující měli předem rezervovat místa on-line. 

Cyklobusy i turistbusy vyrážejí na hory vždy ráno a výletníky přivážejí zpět do měst odpoledne. Cesta na Ovčárnu zabere z Krnova hodinu a 50 minut, ze Šumperka dvě a čtvrt hodiny a z Olomouce dvě hodiny a dvacet minut. Jesenické cross country terény a bike parky jsou tak pro milovníky kol mnohem přístupnější. Během jízdy překonávají autobusy výškový rozdíl několika set metrů, největší převýšení je z Olomouce, 1 120 metrů. V případě příznivého počasí je možné po cestě obdivovat jesenická panoramata včetně výhledu na Praděd.

Arriva Morava zajišťuje v roce 2017 cyklobusy Jeseníky na linkách:

linka 930241: Šumperk – Skřítek – Rýmařov – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; jízdní řád ZDE

linka 890726: Olomouc – Šternberk – Rýmařov – Malá Morávka – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; jízdní řád ZDE

linka 850121: Krnov – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; jízdní řád ZDE

Arriva Morava zajišťuje v roce 2017 turistbusy Jeseníky na linkách:

linka 910132: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; jízdní řád ZDE

linka 890727: Olomouc – Litovel – Uničov – Rýmařov – Malá Morávka – Karlova Studánka, Hvězda – Malá Morávka, Ovčárna; jízdní řád ZDE

E-jízdenky s bezplatnou rezervací místa je možné koupit na jízdenky.arriva.cz.

TZ Arriva Morava

Podobné články