Menu

Až 399 autobusů Iveco pro dopravce BusLine

Iveco Crossway pro BusLine. (foto: Iveco Bus)
Iveco Crossway pro BusLine. (foto: Iveco Bus)
Stáhnout PDF
Nezařazené
20. 11. 2017 11:35
Redakce
1 minuta čtení

IVECO BUS posiluje svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců. Na základě rámcové smlouvy může společnost BusLine nakoupit až 399 nových vozů. Většina z nich se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě. První dodávky se uskuteční ještě do konce roku 2017.

Iveco Crossway pro BusLine. (foto: Iveco Bus)

BusLine, jedna z největších českých dopravních společností provozující meziměstskou a městskou dopravu, podepsala rámcovou smlouvu s IVECO BUS na nákup až 399 nových autobusů prostřednictvím Tezas servis a. s., oficiálního dealera značky IVECO BUS v České Republice. Dodávky nových vozů se uskuteční v letech 2017–2021. Jedná se o meziměstské autobusy typu Crossway LE Line (částečně nízkopodlažní linková verze), Crossway Line (linkové provedení) a Crossway PRO (vozidla s vyšší výbavou pro delší cesty), a 100% nízkopodlažní autobusy Urbanway (dieselové) a Urbanway Natural Power (s pohonem na CNG) pro provoz ve městech. Společnost BusLine chce nahradit starší vozy, především značky Karosa, jejímž je vysokomýtské Iveco Bus pokračovatelem.

„Podpis této smlouvy je pro IVECO BUS velkým úspěchem a jsme velmi hrdí na to, že nám společnost BusLine projevuje svoji důvěru. Většina těchto autobusů bude vyráběna ve Vysokém Mýtě, nejvýznamnějším výrobním závodě Iveca v Evropě. Jedná se o největší tuzemskou zakázku za posledních několik let. Je to další uznání kvality, výkonu a provedení našich výrobků,“ uvedl Sylvain Blaise, viceprezident IVECO BUS a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s.

„Předložená nabídka na nové autobusy IVECO BUS byla nejlepší, a to nejen z pohledu ceny, ale její vozy mají také velmi nízké provozní náklady. Důležitá pro nás byla rovněž záruka na všechny vozy, která činí neobvyklých 60 měsíců,“ dodal Radek Chobot, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BusLine.

Zástupci Iveca Bus, Tezasu a BusLine na Busworldu v Belgii. Zleva:
Jan Kimla, Obchodní ředitel pro trhy střední a východní Evropy IVECO BUS;
Radek Rožánek, Předseda představenstva Tezas servis, a.s.;
Stephane Espinasse, Heavy Bus line director;
Radek Chobot, Předseda představenstva a Generální ředitel BusLine;
Jaroslav Semler, Místopředseda představenstva a dopravní ředitel BusLine;
Libor Doubek, Area manager IVECO BUS;
Jiří Kalousek, Vedoucí prodeje Česká Republika IVECO BUS.

(Foto: Iveco Bus)

Ještě v letošním roce bude vozový park firmy posílen čtrnácti meziměstskými autobusy typu Crossway PRO, které jsou vybaveny například USB zásuvkami na nabíjení mobilních telefonů či elektronickými informačními panely. Tyto autobusy splňují veškeré povinné standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny elektrickou rampou a akustickým příslušenstvím pro nevidomé.

V nejbližší době dále společnost BusLine nakoupí 40 autobusů typu Crossway LE Line pro provoz pravidelné linkové dopravy v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

Autobusy Crossway jsou patrně nejúspěšnějšími autobusy na evropském trhu  meziměstských autobusů. Od svého uvedení na trh v různých verzích jich bylo vyrobeno již 30.000 kusů. BusLine patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice. Provozuje více než 250 linek, disponuje flotilou několika set autobusů a zaměstnává více než tisíc lidí.

TZ IVECO BUS s úpravami redakce

Podobné články