Menu

Týmové autobusy MAN na Africa Cup v Gabonu

Autobus MAN Lion’s Coach v Gabonu při Africa Cupu. (foto: MAN Truck & Bus)
Autobus MAN Lion’s Coach v Gabonu při Africa Cupu. (foto: MAN Truck & Bus)
Stáhnout PDF
Nezařazené
30. 01. 2017 17:00
Redakce
2 minuty čtení

16 autobusů MAN Lion‘s Coach je nasazeno v roli týmových autobusů při Africa Cup 2017 v Gabonu. Disponují četnými bezpečnostními systémy, jako jsou EBS, ABS, ASR, ESP, hlásič kouře či požáru. Řidiči jsou proškoleni od MAN ProfiDrive.

Autobus MAN Lion's Coach v Gabonu při Africa Cupu. (foto: MAN Truck & Bus)

Fotbalový Africa Cup je napínavý pro všechny: pro fanoušky, kteří prožívají horečku turnaje se svými týmy, i pro fotbalisty, kteří ze sebe vydávají to nejlepší. Vydechnout a uvolnit se mohou sportovci cestou ke stadionům. Vozí je tam 16 autokarů MAN Lion’s Coach.

Jde o opravdovou sportovní událost Afriky: tisíce fotbalových fanoušků prožívají, oplakávají i slaví zápasy společně se svými družstvy. 14. ledna odstartoval hvizd píšťalky první zápas Africa Cup 2017 mezi Gabonem a Rovníkovou Guineou. Míč se kutálí na stadionech v Libreville, Franceville, Oyem a Port-Gentil až do 5. února při zápasech 16 týmů o vítězství v turnaji. Aby sportovci dorazili na trávník vždy maximálně uvolnění a mohli podávat ty nejlepší výkony, objednal africký fotbalový svaz (CAF) 16 autobusů MAN Lion’s Coach. Luxusní zájezdové autobusy vozí fotbalisty k zápasům a potom zase zpět do míst, kde jsou družstva ubytována. „Tato mimořádná objednávka vznikla díky úspěšné spolupráci importéra MAN v Gabonu, SODIM TP, a MAN Center Importeur NWC Africa“ uvádí s nadšením Burak Keskinkilic, vedoucí prodeje autobusů MAN.     

Řidiči autobusů MAN Lion's Coach prošli speciálním školením. (foto: MAN Truck & Bus)

MAN Lion’s Coach je vybaven četnými moderními systémy, které zabezpečují bezpečnou jízdu i v náročných dopravních situacích. Autobusy o délce 12 metrů tak mimo jiné disponují elektronickým brzdovým systémem EBS včetně ABS, ASR, elektronickým programem stability ESP, tempomatem a omezovačem rychlosti. Rovněž signalizační zařízení kouře či požáru v motorovém prostoru garantují nejvyšší bezpečí pro fotbalisty, trenéry, maséry i řidiče. Zeleně tónovaná okna z dvojitého skla se starají o klid a soukromí v autobusu a umožňují fotbalistům se před zápasem maximálně koncentrovat. Další komfort přináší vysoce výkonná klimatizace do tropického podnebí. Dále jsou autobusy vybaveny DVD přehrávačem a dvěma LCD monitory, kuchyňkou, toaletou a dvěma lednicemi.   

Pohon autobusům MAN Lion’s Coach zajišťuje dieselový motor o výkonu 400 k (294 kW) v emisním provedení Euro 4. Převodovka MAN TipMatic snižuje spotřebu paliva a zvyšuje jízdní komfort stejně jako praktický kokpit, který přesvědčuje svými přehlednými ukazateli a intuitivně správně umístěnými ovládacími prvky. Pro ideální přípravu řidičů na své úkoly zorganizovali školitelé ProfiDrive Jimmy El-Khoury a Denis Rigot pětidenní trénink řidičů ve věci bezpečnosti, hospodárnosti, předpisů a nových technologií vozidla. „Kromě teoretických znalostí byl důraz kladen na praktický trénink. Každý z 32 řidičů, kteří jsou během Africa Cup nasazeni, seděl minimálně dvě hodiny samostatně za volantem. Nejen fotbalisté podstoupili před turnajem intenzivní trénink“, uvedl Denis Rigot, autobusový expert z MAN Truck & Bus France. „Řidiči byli opravdu nadšeni, jak tichý je autobus uvnitř. A multifunkční volant, který jízdu dělá bezpečnější a jednodušší, se jim také moc zamlouval“, vysvětluje Jimmy El-Khoury, Product and Sales Engineering Manager a ProfiDrive Trainer společnosti Centers Importer NWC Africa.

Africa Cup se hraje již od roku 1957. Letos se bude snažit obhájit titul z Rovníkové Guinei z roku 2015 tým Pobřeží slonoviny. S celkem sedmi tituly je zatím v turnaji nejúspěšnější Egypt. Do letošního ročníku turnaje se kvalifikovaly týmy Gabonu, Alžírska, Kamerunu, Egypta, Ghany, Rovníkové Guinei, Mali, Maroka, Senegalu, Zimbabwe, Tuniska, Toga, Konga, Pobřeží slonoviny, Ugandy a Burkiny Faso.     

TZ MAN Truck & Bus

Podobné články