Menu

Arriva Express dobývá Moravu

Na linkách Arriva Expressu budou sloužit nové vozy MAN. (foto: Arriva)
Na linkách Arriva Expressu budou sloužit nové vozy MAN. (foto: Arriva)
Stáhnout PDF
Nezařazené
28. 09. 2016 12:04
Redakce
2 minuty čtení

V pondělí 3. října se poprvé rozjedou moderní Arriva Expressy na dvou nových autobusových linkách. Jedna spojí Brno s Olomoucí přes Prostějov za 70 minut a 69 korun, druhá Brno s Přerovem přes Kroměříž za 75 minut a 79 korun. Arriva tak poprvé vstupuje s moderními, rychlými a také levnými dálkovými autobusy pod značkou Arriva Express na Moravu.

Na linkách Arriva Expressu budou sloužit nové vozy MAN. (foto: Arriva)

V úplně nových autobusech MAN pro 59 cestujících s klimatizací, wi-fi, polohovatelnými sedačkami a toaletami budou mít cestující možnost platit za jízdenky také platebními kartami. Studenti s žákovským průkazem budou mít slevu 25 %. Většina vozů na nových linkách bude vybavena USB dobíječi a zásuvkami na 230 voltů.

 „Pro Arriva Expressy je typické, že mají minimum zastávek, aby dojely do cíle co nejrychleji. Zastavují vždy v centru měst, cestující platí levné jízdné a jezdí na nich pouze nejmodernější autobusy. Pro linky z Brna do Olomouce a Přerova jsme teď v září koupili pět nových autobusů,“ říká obchodní ředitel Arriva Jiří Nálevka. „Poprvé v Česku vyzkoušíme na palubě dálkových autobusů automaty s občerstvením. Nabídnou teplou kávu, chlazené nápoje i drobnosti k zakousnutí. Sortiment bude stejný jako v našich železničních expresech, které jezdí z Prahy přes Olomouc a Přerov do Trenčína. I v autobusech bude platit, že jde vždy o výrobky bez kritizovaného palmového oleje. Ceny občerstvení budou stejné ve vlaku i v autobusech.“

Nová linka Brno – Prostějov – Olomouc

Ve špičce pojedou expresní autobusy na této lince každou hodinu, mimo špičku je interval dvouhodinový. V Brně zastavuje Arriva Express na Ústředním autobusovém nádraží Zvonařka. V Olomouci zastavují na zastávce Pionýrská a směrem do Brna na autobusovém nádraží a také v centru u fakultní nemocnice. Jejich jedinou zastávkou je Prostějov, autobusové nádraží.                                                                                                                           

Nová linka Brno – Kroměříž – Přerov

Na této lince pojedou autobusy v pravidelném intervalu dvou hodin. V Přerově odjíždí z autobusového nádraží, v Kroměříži z Milíčova náměstí a v Brně přijedou na Ústřední autobusové nádraží Zvonařka.

Nákup jízdenek

Jízdenky si mohou cestující kupovat až 60 dní dopředu na internetu na www.arivaexpress.cz, u řidiče přímo v autobuse. Všechna předprodejní místa včetně jejich otevírací doby jsou uvedena na webových stránkách www.arrivaexpress.cz

První propojení vlaků a autobusů Arriva

Arriva vypravuje každou sobotu ráno železniční expres z Prahy přes Olomouc a Přerov do Trenčína, který se v neděli odpoledne vrací zpět. Cestující tak mohou už teď začít kombinovat cesty vlakovými a autobusovými expressy Arrivy. Příklady rychlých spojení vlak/autobus Arriva:

• Vlak Praha 8:40 – Přerov 11:28 / bus Přerov 12:00 – Kroměříž 12:20

• Bus Kroměříž 10:50 – Přerov 11:15 / vlak Přerov 11:30 – Trenčín 13:42

• Vlak Praha 8:40 – Olomouc 11:10 / bus Olomouc 11:30 – Prostějov 11:55

Od nového jízdního řádu, který začne platit v prosinci, plánuje Arriva výrazně posílit provoz na vlakové lince Praha – Trenčín.

TZ Arriva (zkráceno)

Podobné články