Menu

6 nových vozů SOR CN 8,5 u ČSAD Liberec

Autobusy SOR CN 8,5 pro ČSAD Liberec. (foto: Liberecký kraj)
Autobusy SOR CN 8,5 pro ČSAD Liberec. (foto: Liberecký kraj)
Stáhnout PDF
Nezařazené
03. 05. 2016 12:58
Redakce
1 minuta čtení

Na trasách v okolí Českého Dubu, Hrádku nad Nisou a na Frýdlantsku jezdí od 2. 5. 2016 nové autobusy dopravce ČSAD Liberec, a.s. Cestující vozí tzv. midibusy typu SOR CN 8,5, které jsou bezbariérově přístupné (tzv. low-entry), v každém z nich je 25 míst k sezení, místo pro kočárek a invalidní vozík a až 26 míst k stání. Nové vozy jsou rovněž vybaveny vnitřními i vnějšími informačními panely a splňují standardy kvality požadované smlouvou mezi Libereckým krajem a dopravcem.

Autobusy SOR CN 8,5 pro ČSAD Liberec. (foto: Liberecký kraj)

Nových vozidel bude na Liberecku jezdit postupně celkem šest. Koordinátor veřejné dopravy, společnost KORID LK, je ve spolupráci s dopravcem nasadí na linky s nižším počtem cestujících. „Již v minulosti proběhla analýza o využití jednotlivých linek a spojů, ze které vzešel požadavek na větší zapojení mini a midibusů do systému veřejné dopravy,“ vysvětluje Vladimír Mastník, radní pověřený řízením resortu dopravy. „Věřím, že cestující ocení vybavení vozidel informačními systémy, ale také bezbariérový přístup,“ dodává Mastník.

Pořízení jednoho midibusu přijde dopravce na cca 3,5 mil. Kč (bez DPH). „Nasazením zbrusu nových vozů se zase o něco zlepší kvalita veřejné dopravy v Libereckém kraji,“ říká Petr Wasserbauer, ředitel společnosti ČSAD Liberec, a.s. „Mezi dopravci je největší zájem o naše střední 10,5 metrové autobusy. Výrazná poptávka je ale i po těch menších, dlouhých 8,5 metrů, které budou brázdit trasy na Liberecku,“ uvádí Karel Brýdl ze společnosti SOR Libchavy, jež autobusy dopravci dodala.

Také na ostatních linkách, které zajišťují dopravní obslužnost v Libereckém kraji, se cestující vozí novými autobusy. V loňském roce bylo nasazeno pět minibusů Iveco Stratos a dva midibusy SOR CN 8,5. Ty obsluhují linky na Českodubsku, v okolí Chrastavy a Hrádku nad Nisou, na Fojtku nebo na Frýdlantsku. „Nasazení nových vozidel předpokládáme ve stejných lokalitách, ale dostane se na více linek, kde cestuje menší počet cestujících,“ uvádí Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK. „Zatím máme s provozem takových autobusů pozitivní zkušenost a věříme, že tomu tak bude i nadále,“ uzavírá Pospíšil.

TZ Libereckého kraje s úpravami redakce

Podobné články