Netradiční souprava tramvají T3 v Bratislavě

Od 27. 2. 2019 vozí cestující v Bratislavě netradiční souprava modernizovaných tramvají typu T3. Spojeny byly vzájemně vozy typů T3AS ev. č. 7303 s designem s čely dle návrhu doc. Ing. arch. Patrika Kotase a T3 Mod ev. č. 7304, která si i přes modernizaci a úpravy udržela původní design „té trojky“.

Read More

Solaris zaznamenal pokles výroby. Navzdory očekávání

Polský Solaris se pochlubil výsledky prodejů za rok 2018. Ty sice nebyly nijak špatné, přesto jsou poněkud překvapením. Když totiž výrobce v loňském roce prezentoval výsledky za rekordní rok 2017, pochlubil se rovnou údajem o nasmlouvaných dodávkách pro rok 2018 s tím, že se počítalo poprvé s překročením magické hranice 1.400 vyrobených vozů. Nakonec se ale počet autobusů a trolejbusů zastavil na čísle 1.226, což je nejméně od roku 2012.

Read More

V Praze vyjede na pravidelnou linku nejstarší vůz T3 na světě

Pražský DP pokračuje v úspěšné akci s nasazováním netradičních historických vozidel na pravidelné linky. V sobotu 2. 3. 2019 vyjede do provozu na linku číslo 2 nejstarší dochovaný vůz legendárního typu T3 na světě. Tramvaj ev. č. 6102 z roku 1962.

Read More

Jediný norský trolejbusový provoz se dočká rozšíření

Několikrát byla jeho budoucnost nahnuta, přesto stále existuje. Jeden z nejmenších trolejbusových provozů na světě v norském Bergenu by se měl dočkat svého rozšíření. Jediná provozovaná trolejbusová linka by měla být prodloužena o 4,5 km, přičemž na části trasy o délce 1,5 km by nemělo být použito trolejové vedení a trolejbusy by zde měly jezdit na baterie.

Read More

Práce na vozech T2R v Ostravě jsou v plném proudu

Ex-liberecké vozy T2R ev. č. 18 a 19, které se vrátily do svého někdejšího působiště v Ostravě, procházejí náročnou opravou u společnosti EKOVA ELECTRIC. Dvojice vozů byla po svém odstavení z provozu v Liberci odkoupena pražským DP, který hodlá vozy nasadit do provozu na lince číslo 23.

Read More