Mariánské Lázně získaly dotaci na 8 nových trolejbusů

Mariánské Lázně by se měly dočkat osmi nových trolejbusů, které pořídí za přispění evropských dotací. Nákupu vozidel napomohlo špatné čerpání v jiných dotačních titulech, kdy bylo možné převézt sumu takřka 650 mil. Kč na náhradní projekty v rámci 20. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, která řeší nákup nízkoemisních a bezemisních vozidel veřejné dopravy.

Read More

Stadler má dodat 80 nových tramvají pro italský Milán

Nabídka společnosti Stadler na dodávku až 80 nových tramvají byla vybrána jako nejlepší v italském Milánu. Do tendru se hlásil španělský závod Stadleru z Valencie (původně Vossloh España) s upraveným modelem z rodiny Tramlink (označený jak typ Tramlink S3 Leo).

Read More

Solaris dodá 15 kloubových elektrobusů do Berlína

Berlín pokračuje v plánech na elektrifikaci své veřejné dopravy. Polská společnost Solaris má do města dodat celkem 15 článkových elektrobusů Urbino 18 electric. Půjde o první článkové elektrobusy v metropoli Německa. Součástí kontaktu je také dodávka nabíjecí infrastruktury. Celkové náklady jsou 13,2 mil. €.

Read More

Brno získalo dotaci na stavbu tramvajové trati ke kampusu

Město Brno získalo na základě žádosti Dopravního podniku města Brna dotaci na stavbu tramvajové trati, která má propojit městské části Starý Lískovec a Bohunice. Práce na devět set metrů dlouhé trati ze zastávky Osová k Univerzitnímu kampusu začnou ještě letos. Z operačního programu Doprava se podařilo získat více než miliardu korun.

Read More