V německém Esslingenu nakoupí další trolejbusy od Solarisu

Polskému Solarisu se na německém trolejbusovém trhu daří. Se svými trolejbusy postupně ovládl všechny tři místní provozy. Nejprve začal dodávat trolejbusy do Eberswalde, posléze do Esslingenu a nedávno přišel i první nový vůz do Solingenu. Nyní se polský výrobce dočkal potvrzení kontraktu na další trolejbusy pro Esslingen.

Trollino v Esslingenu. (foto: Wikipedia.de Silesia711)

Celkem by mělo být dodáno 6 nových trolejbusů, jež budou opět řešeny jako tzv. parciální (tedy s bateriovým pohonem). Tři vozy by měly být dodány letos, další tři v roce 2019. Dodavatelem elektrické výzbroje bude opět společnost Kiepe Electric. Stejně jako u poslední dodávky by se mělo i tentokrát jednat o vozidla v prodloužené variantě 18,75 m, nebudou však již dodána v provedení MetroStyle, jehož produkce se chýlí ke konci. Namísto toho budou trolejbusy vyhotoveny v provedení New Trollina (nazývaného někdy též jako 4. generace).

Trolejbusy poslouží jako náhrada 6 starších trolejbusů VanHool. Nové trolejbusy by pak měly v ulicích Esslingenu jezdit max. 15 let, jak si určilo město ve smlouvě s provozovatelem.

Libor Hinčica