75 nových autobusů MAN v maďarském Miskolci

Nejen nové tramvaje od české Škodovky jsou k vidění v ulicích maďarského Miskolce. Dne 4. 3. 2016 byla slavnostně představena také flotila nových autobusů. Ty si dopravce objednal u firmy MAN Truck & Bus, a to v celkovém počtu 75 vozů, z nichž 40 odpovídá sólo 12m provedení a zbylých 35 článkové verzi o délce 18,75 m.

Nové autobusy pro Miskolc dodal MAN Truck & Bus. (foto: MAN Truck & Bus)

Nové autobusy pro Miskolc dodal MAN Truck & Bus. (foto: MAN Truck & Bus)

Slavnostní prezentaci konanou ve večerních hodinách si opět nenechalo ujít tisíce občanů města. Marketing totiž v Miskolci zvládají na jedničku. Nové autobusy byly nakoupeny v rámci programu města „Smart & Green“, který má zajistit lepší veřejnou dopravu pro obyvatele města a okolí. Všech 75 vozů v zeleno-bílém nátěru bylo dodáno v provedení na stlačený zemní plyn, tedy MAN Lion’s City CNG, resp. MAN Lion’s City GL CNG.

Doplňme, že značka MAN není v Miskolci neznámou. První autobusy zde byly dodány již v roce 2002, později zde putovaly článkové vozy Neoplan Centroliner (jejichž produkce však byla později ukončena).

Ve výbavě nyní dodaných vozidel nechybí moderní elektronický informační systém, klimatizace salónu cestujících nebo bezplatné WiFi připojení. Kratší 12m vozy nabízejí 30 míst k sezení a 54 k stání, delší 18m jsou uzpůsobeny pro 54 sedících a 110 stojících pasažérů.