Obří zakázka na (ne)zájezdové autobusy NEOPLAN

NEOPLAN Skyliner patří mezi absolutní špičku mezi zájezdovými autobusy. Dvoupatrový autobus je zpravidla vlajkovou lodí dopravců, kteří se soustředí na zajišťování dálkové dopravy. Velké jednorázové zakázky na tuto kategorii vozidel proto vždy budí pozornost. Římský dopravce Cotral Spa, který nedávno zaujal objednávkou 300 vozů Solaris InterUrbino, nyní podepsal další velký kontrakt, tentokrát se společností MAN Truck & Bus, a to na dodávku rovné stovky zájezdových vozů NEOPLAN Skyliner, které by měly být dodány v průběhu následujících 4 let.

Zájezdový NEOPLAN Skyliner bude sloužit jako meziměstský autobus. (foto: MAN Truck & Bus)

Autobusy ovšem budou odpovídat třídě II, tedy budou koncipovány netypicky jako meziměstské a budou moci sloužit na linkách linkové dopravy. První autobusy z přelomové zakázky by měly začít být dodávány už koncem letošního roku.

V Itálii jde o největší jednorázový kontrakt na tento typ vozidel v historii. Autobusy budou disponovat 90 místy k sezení, upravenou kabinou řidiče (pro meziměstský provoz) a kamerovým systémem. Motor MAN D25 o výkonu 368 kW bude spojen s 12stupňovou automatizovanou převodovkou MAN TipMatic. MAN Truck & Bus uzavřel kontrakt v říjnu 2016. Kromě dodávky vozidel je součástí smlouvy také údržba vozidel, a to na dobu 10 let.