V Ostravě opět sveze cestující trolejbus Škoda 17 Tr

Jeden z trojice unikátních trolejbusů typu Škoda 17 Tr vyjede v sobotu dne 22. 4. 2017 opět do provozu s cestujícími. Ostravský DP a fanoušci z Kroužku přátel MHD v Ostravě  uvedli do provozu historický vůz ev. č. 3902, na kterém byly v uplynulých letech provedeny dílčí úpravy, při nichž vůz mj. obdržel červený lak, v němž se objevoval v provozu po svém zařazení.

Read More

„Hokejové autobusy“ MAN

Z posledního mistrovství světa v ledním hokeji, které pořádalo Německo, si česká hokejová reprezentace odvezla zlato (v r. 2010). Letos se hokejová elita sjede do Německa opět, protože si náš západní soused pořádání klání o titul mistrů světa zopakuje, byť tentokrát společně s Francií, která je druhou pořadatelskou zemí turnaje.

Read More

40 autobusů od Solarisu zamíří do Nizozemska

Nedávno jsme si u nás na webu prozradili, že polský Solaris Bus & Coach dobyl poslední trh v rámci Beneluxu, když uzavřel zakázku na dodání autobusu do Lucemburska. Zatímco v tomto případě šlo o jeden jediný kus, v sousedním Nizozemsku zabodoval polský producent výrazněji, když podepsal smlouvu na dodávku hned 40 autobusů.

Read More

První úsek podzemní tramvaje v Ostravě?

Podpovrchová tramvaj v Praze je známým projektem z 60. let 20. století, který předpokládal vytvoření rychlého způsobu přepravy cestujících po našem hlavním městě. Později byl ale plán přehodnocen a nahrazen klasickým metrem těžkého typu. Své podpovrchové tramvaje se ale měla dočkat i Ostrava, nicméně v o poznání menším měřítku.

Read More

Největší objednávka elektrobusů v Evropě

Celkem 100 elektrobusů si objednal dopravce Connexxion z Nizozemska od společnosti VDL Bus & Coach. Jedná se o doposud největší jednorázovou zakázku na elektrobusy v Evropě. Všechna vozidla mají být nasazena do provozu v Severním Holandsku, kde nedávno uspěl Connexxion v tendru na dopravní obslužnost pro oblast Amstelland-Meerlande.  

Read More

BUS2BUS v Berlíně – nový autobusový veletrh

Ačkoli panuje u určité části veřejnosti přesvědčení, že veletrhům již odzvonilo, stále vznikají po světě nové a nové akce, z nichž řada je zaměřena také na veřejnou dopravu. Do vlastního veletrhu primárně soustředěného na autobusy se nyní pustil i Berlín, resp. jeho výstaviště (Messe Berlin). To je lidem pohybujícím se okolo dopravy známé zejména jako místo konání veletrhu InnoTrans, který patří mezi největší akce svého druhu na poli kolejové dopravy. V termínu od 25. do 26. 4. 2017 se bude konat na berlínském výstavišti první ročník nového veletrhu s názvem BUS2BUS.

Read More