Kloubový trolejbus poprvé v ulicích Prahy

Na silničním trajleru dorazil dnes (25. 3. 2019) do Prahy první kloubový trolejbus, jenž bude otestován na trase jediné pražské trolejbusové linky číslo 58. Jedná se o plzeňský trolejbus Škoda 27 Tr ev. č. 583.

Read More

Trolejbusová expanze v Solingenu nadále v plánu

Loni jsme na webu časopisu informovali o vážném záměru západoněmeckého Solingenu zbavit se všech autobusů a nahradit je parciálními trolejbusy. Jednalo se o bezprecedentní oznámení.

Read More

SOR v poli poražených. Autobusy pro Tychy dodají Scania a MAN

Nedávno jsme informovali o velkém tendru na dodávku plynových autobusů v polském městě Tychy. To poptávalo celkem 43 vozů, z toho 20 článkových o délce 18 m a 23 sólo vozů o délce cca 12 m. O zakázku se zajímala v obou částech také česká společnost SOR Libchavy. Ani v jedné části však český výrobce nakonec neuspěl.

Read More

Autobusy Solaris Urbino pro africké souostroví

Polský Solaris se opět probojoval na africké území, byť poněkud specifické. Své autobusy dodá na Kanárské ostrovy, které se geograficky vzhledem ke své poloze řadí k Africe, jsou však autonomním společenstvím Španělska a jsou z tohoto titulu i součástí Evropské unie.

Read More

Mariánské Lázně získaly dotaci na 8 nových trolejbusů

Mariánské Lázně by se měly dočkat osmi nových trolejbusů, které pořídí za přispění evropských dotací. Nákupu vozidel napomohlo špatné čerpání v jiných dotačních titulech, kdy bylo možné převézt sumu takřka 650 mil. Kč na náhradní projekty v rámci 20. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, která řeší nákup nízkoemisních a bezemisních vozidel veřejné dopravy.

Read More