Až 399 autobusů Iveco pro dopravce BusLine

IVECO BUS posiluje svojí pozici v České republice podpisem rámcové smlouvy se společností BusLine, jedním z největších českých autobusových dopravců. Na základě rámcové smlouvy může společnost BusLine nakoupit až 399 nových vozů. Většina z nich se bude vyrábět ve Vysokém Mýtě. První dodávky se uskuteční ještě do konce roku 2017.

Read More

„Nákladní trolejbus“ se spodním přívodem proudu. Nezvyklé řešení z dílny Alstomu a Volva

Německý Siemens (v kooperaci se Scanií) dlouhodobě testuje možnosti elektricky poháněných silničních nákladních vozidel. Ta by se mohla objevovat na elektrifikovaných úsecích dálnic. Vozidla přitom využívají principu trolejbusu, od těch, jež známe z našich měst, se však zásadně liší řešením napájecí soustavy, konstrukcí trakčního vedení i nezvyklými sběrači, jež připomínají spíše dvojici pantografů.

Read More

Takto bude vypadat „polské VarioLF“

Polský Elbląg ukázal, jak by měly vypadat jeho nové tramvaje, které si objednal od poznaňského Modertransu. Vůbec poprvé půjde o tramvaje, které sice vycházejí stejně jako typ Moderus Alfa z koncepce starších vozů Konstal, nicméně budou disponovat střední nízkopodlažní částí. Tramvaje tak budou představovat jakousi obdobu českých vozů VarioLF.

Read More

Břeclav ovládnou autobusy Scania

Dosud největší úspěch se povedl švédské značce Scania na českém trhu v oblasti dodávek městských a příměstských autobusů. Do Břeclavi zamíří v příštím roce celkem 14 autobusů Scania Citywide LF, všechny s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Read More

Škoda Electric představí na Czechbusu nový elektrobus!

Novinkou na letošním Czechbusu bude nový elektrobus Škody Electric. Podle spekulací se jedná o výsledek  opětovného navázání spolupráce s Ivecem, která byla přerušena po ukončení výroby vozů řady Škoda 24 Tr a 25 Tr v souvislosti s ukončením produkce karoserií Citelis a přechodem na novou řadu karoserií Urbanway.

Read More