Nový SOR NS 18 se představí na Czechbusu

Společnost SOR Libchavy připravuje další novinku na poli nové řady NS, jejíž první zástupce – elektrobus o délce 12 m – se ukázal před dvěma lety na veletrhu IAA v Hannoveru. Od poloviny loňského roku začala sériová výroba elektrobusů, které dnes můžeme potkat například v Bratislavě, Hradci Králové, anebo u skupiny 3ČSAD.

Read More

Dánsko čeká první prodloužení tramvají

Dánské město Aarhus již netrpělivě vyhlíží zavedení provozu na historicky prvním novodobém prodloužení tramvajové tratě, který byla uvedena do provozu teprve 21. 12. 2017. Z celkem 26 vozidel, která byla pro provoz dodaná společností Stadler, využívá dnes dopravce aktivně denně pouze 5 (z toho 1 jako záložní na trati).

Read More

Vlakem RegioJetu na jízdenku ODIS

Již od neděle 15. 7. 2018 mohou cestující, kteří využívají čipové karty Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS s nahranými dlouhodobými časovými jízdenkami využívat na trase Návsí (Jablunkov) – Třinec centrum – Český Těšín – Havířov – Ostrava-Stodolní a Ostrava-hlavní nádraží také tří ranních spojů RegioJet RJ 1002, RJ 1004 a RJ 1006.

Read More

Plzeň získá historickou tramvaj z Prahy

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se dohodly s pražskými kolegy na odkoupení motorového dvounápravového vozu Ringhoffer (tzv. „dvoutisícovák“) původního pražského ev. č. 2170 (nyní pod služebním číslem 4223), který je deponován ve střešovické vozovně (muzeu MHD). Pražský DP pro vozidlo z roku 1929 neměl využití, neboť ve sbírkovém fondu historických tramvají i mezi vozidly určenými pro komerční jízdy by byla tramvaj duplicitní.

Read More

Trolejbusy Škoda 9 Tr v ukrajinských Černovicích

Ukrajinské město Černovice (ukrajinsky Černivci) je bývalým hlavním městem Bukoviny – oblasti, jež byla v minulosti součástí Habsburské monarchie a která je dnes rozdělena mezi Rumunsko a Ukrajinu. Při pohledu na architekturu historické části města je patrné, že vliv Habsburského mocnářství byl v oblasti opravdu značný.

Read More