Rodí se „polské VarioLF“ – Modertrans dodá vozy do Elblagu

Částečně nízkopodlažní sólo tramvaje přestávají být jen doménou České republiky a postsovětských států. Do jejich výroby se nově pouští polský Modertrans, který se již v minulosti snažil s návrhem podobného typu vozidla uspět i u nás v tendru pro Olomouc.

Read More

Když se z podzemky stane park – Low Line

Včera jsme se podívali na historii newyorského dopravního terminálu Williamsburg Bridge, který sloužil do roku 1948 potřebám tramvajím a dnes je jeho menší část využívána nadále pro potřeby metra. Rozsáhlý podzemní prostor bývalých tramvajových smyček, kterých zde bylo za sebou řazeno celkem osm, zůstal využíván jen jako skladovací prostor. To by se však mělo v nejbližší budoucnosti změnit a podzemí má opět přivítat návštěvníky, kteří zde ale tentokrát mají zamířit za odpočinkem.

Read More

Když se z podzemky stane park – podzemní tramvajový terminál

Pamatuje ještě na náš článek o newyorském parku zvaném High Line? Jednalo se vlastně o články dva, první představil čtenářům historii nadzemních drah v New Yorku, druhý se pak věnoval otázce samotného parku, který vznikl na západní straně Manhattanu v několikametrové výšce nad zemí na konstrukci bývalé nadzemní dráhy, která však prapůvodně sloužila nikoli přepravě osob, ale nákladů. Park nad zemí tedy již známe, případně si jej mohou čtenáři připomenout pod výše uvedenými odkazemi, co ale takový park v podzemí?

Read More

Širší tramvaje pro Drážďany

Veřejnou dopravou v saské metropoli cestuje rok od roku více cestujících. Ačkoli v rámci tramvajové flotily se těší pozornosti fanoušků dopravy zejména československé vozy řady T4D, ani nejstarší nízkopodlažní tramvaje již nelze považovat za reprezentanty moderní techniky – vždyť první vozy NGT6DD mají letos již 22 let. Město se tak chystá na obnovu vozového parku novými vozidly. V březnu 2017 vypsal dopravce DVB AG výběrové řízení na jejich dodání.

Read More

Prohlédněte si interiér nové ostravské tramvaje Tango NF2 Ostrava

Na veletrhu Czech Raildays, který proběhl v minulém týdnu v Ostravě, bylo možné ve výstavním stanu A2 narazit také na stánek společnosti Stadler. Ta zde nabízela možnost prohlédnout si novou tramvaj Tango NF2 Ostrava. Jelikož však výroba prototypu teprve začíná, nebylo pochopitelně možné prohlédnout si hotové vozidlo, ale jen jeho 3D vizualizaci.

Read More

První fotografie nového Tourisma od Mercedesu

EvoBus dnes, 19. 6. 2017, představil v poledne novinářům vzhled zcela inovovaného modelu Mercedes-Benz Tourismo. Pod názvem Tourismo sjíždějí autobusy z výrobní linky již od roku 1994 a doposud bylo vyrobeno více než 26.000 autobusů, které toto pojmenování nesou. Provedení vozidel se ale v průběhu let několikrát změnilo. Nyní přichází Tourismo v další verzi. V Bruselu se představil model Mercedes-Benz Tourismo RHD ve zcela inovovaném provedení.

Read More

Pražský „Kinobus“ vyjede na své již desáté turné

V pondělí 19. června začne první letošní promítání Kinobusu, který provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Kinobus tak letos zahájí svou už desátou sezónu, kdy bude během léta (od 19. června do 14. září 2017) objíždět Prahu a nabídne divákům zdarma v 15 lokalitách celkem 19 zajímavých filmů.

Read More