V Ostravě vyjel do provozu první parciální trolejbus Škoda 26 Tr

Také Ostrava se zařadila po bok dalších českých měst, která se rozhodla vsadit na tzv. parciální trolejbusy, tedy na trolejbusy vybavené dostatečně výkonnými bateriemi pro možnost opakované jízdy (tzn. několikrát během jednoho dne) na úsecích mimo trolejové vedení.

Read More

Vybrané trolejbusové a tramvajové investiční akce na Ukrajině (2)

Po čase se opět povídáme na přehled toho nejzajímavějšího, co se na Ukrajině za poslední měsíce na poli investic do trolejbusové a tramvajové dopravy odehrálo. 

Read More

Úzkorozchodná nákladní tramvaj ve Freitalu u Drážďan

Ve městě Freital (cca 40.000 obyvatel) v bezprostřední blízkosti Drážďan existoval jeden nezvyklý tramvajový provoz, který byl později začleněn pod městskou dopravu v Drážďanech. Šlo o nedlouhou úzkorozchodnou trať v části Deuben (do roku 1921 šlo o samostatnou obec).

Read More

Prohlédněte si nový design tramvají pro švédský Göteborg

Společnost Bombardier v říjnu 2016 oznámila, že vyhrála tendr na dodávku 40 tramvají pro švédské město Göteborg. Zakázka v hodnotě cca 140 mil. € je realizována ve spolupráci s firmou Kiepe Electric, která dodává pro vozidla elektrickou výzbroj. Součástí kontraktu je také opce na dodání dalších až 60 vozů.

Read More

Ostrava koupí dalších 10 tramvají od Stadleru

Dopravní podnik Ostrava využil možnosti opce na nákup 10 tramvají Stadler Tango NF2 Ostrava (které chce dopravce nazývat též jako nOVA). Ostrava se stala koncem roku 2016 prvním českým městem, kde ve výběrovém řízení na dodávku tramvají uspěl jiný než domácí uchazeč. Jeden 100% nízkopodlažní vůz by měl dle uzavřené kupní smlouvy stát 27,2 mil. Kč (bez DPH).

Read More

Parciální trolejbusy v Petrohradě svezly již 250.000 cestujících

Dne 12. 12. 2017 byly na první lince v Petrohradě zavedeny tzv. parciální trolejbusy, které jsou v petrohradských podmínkách podobně jako v Praze prezentovány především z marketingových důvodů jako elektrobusy s dynamickým nabíjením. Parciální trolejbusy na této trase zvládly během měsíce přepravit již 250.000 pasažérů.

Read More

Výrobci Solaris a Stadler podepsali smlouvu na dodávku tramvají pro Krakov

Společnosti Solaris Bus & Coach a Stadler Polska podepsaly smlouvu s MPK Kraków na dodávku až 50 nových nízkopodlažních tramvají. Základní kontrakt počítá s dodávkou 35 vozů, zbylých 15 je předmětem opce. 

Read More