Představujeme knihu „Kluci od tramvají“

Časopis Československý Dopravák vydává svou první publikaci, která však není zaměřena na mapování historie některého z provozů veřejné dopravy, ale je svým pojetím určena především nejmladším čtenářům z řad fanoušků veřejné dopravy.

Kniha je doplněna o černobílé ilustrace a do značné míry je inspirována skutečnými příběhy. (foto: ČS Dopravák)

Kniha je doplněna o černobílé ilustrace a do značné míry je inspirována skutečnými příběhy. (foto: ČS Dopravák)

Příběh pojednává o chlapci Jiřím Šaranovi, který se od dětství zajímá o tramvaje, trolejbusy i autobusy ve svém městě, avšak až do svého nástupu do sedmé třídy nenašel kamarády, kteří by jeho zájem sdíleli a chápali. Šťastnou náhodou se však počátkem nového školního roku dozví o existenci Sdružení přátel městské dopravy a vypraví se zjistit, zda by se i on mohl stát členem takového klubu. Doufá, že by zde mohl nalézt alespoň jednoho kamaráda, s nímž by si mohl rozumět. Získá však mnohem víc…

Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že celý příběh je pouhou fikcí, ve skutečnosti má většina osob i událostí, jež se v knize objevují, reálný předobraz. Autor se totiž inspiroval vlastními zážitky z doby, kdy měl možnost v podobném klubu organizovat činnost mladších členů.

Publikace má 152 stran formátu A5 s černobílými ilustracemi a barevnou titulní stranou. K dostání je v prodejnách časopisu:

Praha

- Nakladatelství Corona (Hybernská 24) 
- Pragomodel (stánek Masarykovo nádraží a Klimentská 32)

Ostrava

- Hobby Shop, budova hlavního nádraží

Liberec

- Jaroslav Wágner - modely, Jánská 864

Knihu lze pak objednávat také prostřednictvím naší redakce. Cena činí 98 Kč + 22 Kč poštovné. Objednávky můžete zaslat prostřednictvím e-mailu: redakce@cs-dopravak.cz.

Platbu je možné provést bankovním převodem na konto: č. 43-4140970277/0100 (Komerční banka).

Do zprávy pro příjemce nezapomeňte, prosím, uvést Vaše jméno. Vaši doručovací adresu uveďte, prosím, v e-mailu s objednávkou.

Mezinárodní identifikační kód banky pro platby ze zahraničí - SWIFT: KOMBCZPPXXX (pro osmimístnou variantu: KOMBCZPP)
IBAN (pro platby ze zahraničí): CZ4201000000434140970277