Solaris Urbino 12 LE

 Nový Solaris Urbino 12 LE bude k vidění i na veletrhu CZECHBUS 2015 v Praze.

Nový Solaris Urbino 12 LE bude k vidění i na veletrhu CZECHBUS 2015 v Praze.

Na Busworldu v belgickém Kortrijku představila polská značka Solaris nové provedení svého elektrobusu, LE model, ale také koncept midibusu.

Ten je postaven na podvozku DAF LF a jeho designové křivky jsou od klasického Urbina zcela odlišné. Délka vozu je 8,2 m a kapacita činí 31+1 míst k sezení, variantně pak až 39+1 míst. O sériové výrobě vozidla však není zatím rozhodnuto. Midibus má hlavně demonstrovat sílu Solarisu a jeho flexibilitu. Od veletrhu Busworld Solaris očekává, že získá potřebnou zpětnou vazbu od potenciálních zákazníků.

Další novinkou je vůz Solaris Urbino 12 LE (na snímku) - autobus, který v porovnání s předchozí generací ztratil na váze, ale získal větší obsaditelnost. Vůz vystavený na Busworldu je vybaven motorem Cummins ISB6.7, variantně lze objednat i silnější motor DAF. Jak je z obrázku patrné, na první pohled nelze rozeznat rozdíl mezi klasickým Urbibem se 100% podílem nízké podlahy a jeho částečně nízkopodlažní verzí. Právě o to výrobce v rámci vývoje nové generace usiloval.